Orduspor Tesisleri'nin Yeni Ordu Stadyumu inşaatı ile yıkılması ile birlikte aynı bölgede yer alan amatör takımlar için sahalar yıkılmadan hizmete giren Karşıyaka Spor Tesisleri'nde yeni harcamalar yapılıyor. 2017 yılında açılan Karşıyaka Tesisleri'nde bu sene çevre düzenlemesi yapılacak. Karşıyaka Spor Tesisleri'nde Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından çevre düzenlemesi projesi için çalışmalar başlatılacak.

Tesis-4

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, Spor Toto Altınordu Spor Kompleksi olarak bilinen Karşıyaka Spor Tesisleri'nde yapılacak olan çevre düzenlemesi ile ilgili açıklamalarda bulunurken ''Spor Toto Altınordu Spor Kompleksi için Gençlik ve Spor Bakanlığından talep ettiğimiz “Çevre Düzenlemesi” yapımında kullanılacak ödenek geldi. En kısa sürede ihalesini yaparak Spor Kompleksimizin son eksiğini de tamamlamış olacağız. Spor Camiamıza, Amatör Kulüplerimize ve Sporcularımıza hayırlı olsun.'' dedi.

Ordu'da Spor Toto Altınordu Spor Kompleksi 1 adet Doğal Çim Yüzeli Futbol Sahası, 2 Adet Sentetik Çim yüzeyli Futbol Sahası 2017 yılında yapılırken, 2022 yılında içerisine 50’ye 70 Futbol Sahası, görme engelli futbol takımlarının antrenmanlarını ve maçlarını yapabileceği 22’ye 45 b1 sahası, gençlerin kullanımına yönelik futbol oynayabilecekleri 20’ye 40 halı saha olmak üzere 3 futbol sahasının yapılmıştı. Çevre düzenlemesi ile birlikte ayrıca Spor Salonu yapımın da devam ettiği öğrenildi.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ