Efsane isim Aziz Tokat'ın yıllar boyunca yönettiği takım olan ve hala altyapıda genç sporcularla yeşil sahada olmaya devam ettiği Esnafspor'da Yaz Futbol Okulu antrenmanları devam ediyor. Antrenörler eşliğinde hem Karşıyaka Spor Tesisleri hem de Eskipazarspor Futbol Sahaları'nda antrenmanlarını sürdüren Esnafspor'da, Aziz Tokat'ın oğlu olan antrenör Kartal Murat Tokat Spor52com ve Ordu Yorum Gazetesi'nden Samet Karadağ'a açıklamalarda bulundu. Kartal Murat Tokat, Esnafspor'un altyapı faaliyetlerini değerlendirdi.

Çalışmaya ve öğrenmeye devam ettiklerini, Futbol Okulu kapsamında kayıtlarının devam ettiğini belirten Kartal Murat Tokat ''Eylül ayında başladığımız antrenmanlara Haziran olduğu hala devam ediyoruz. Ağustos’un ilk haftası gibi 20 günlük bir tatil vereceğiz. Eylül ayında tekrar başlıyoruz, 11 ay çalışıyoruz 20 gün dinleniyoruz. 7 ile 14 yaş grupları arası Eskipazar ve Karşıyaka Tesisleri’nde çalışıyoruz. Kayıtlarımız devam ediyor. Antrenmanlarımızda devam ediyor. Çalışmaya, öğrenmeye devam.'' dedi.

7 ile 14 yaş arasında gruplarla çalışan ve şu ana kadar 140-150 kişilik bir grup oluşturduklarını söyleyen Kartal Murat Tokat '' Velilerden dönüş almaya başladık. Okullar bitti artık velilerde çocuklarını bir faaliyete vermek istiyorlar. Futbol için bizi tercih edebilirler, servisimiz var. Diğer branşlar için Gençlik Spor yardımcı oluyor. Yoğun bir talep var. Eskipazar’da 80 kişilik bir grup yaptık, 60 kişilikte Karşıyaka’da var ortalama 140-150 kişilik bir altyapı grubumuz mevcut.'' açıklamasını yaptı.

Editör: Samet Karadağ