Altınordu Belediyesi, Kayabaşı Mahallesi Dayısulu mevkisinde vatandaşların 60 yıldır hayalini kurduğu yol çalışmalarının startını verdi. Yıllardır atıl kalan ve kullanılmadığı için görüntü kirliliği de oluşturan yol için Kırsal Hizmetler Müdürlüğü harekete geçti. Bugün itibarıyla çalışmaları başlatan ekipler, kapalı konumda bulunan yolda zemin iyileştirme çalışması gerçekleştirdi. Ardından çakıl dökülerek silindirle sıklaştırılan yol, Kayabaşı Mahallesi’ndeki yola bağlandı. 500 metre uzunluğunda bulunan yol, çevre mahalle yollarına bağlantı servis yolu oluşturmasının yanı sıra ana güzergahta meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı alternatif yol olarak da kullanılabilecek.

Altınordu Yol 2

Akdeniz: mahalle sakinlerinin hayali gerçek oldu

Altınordu Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Akdeniz, mahallede yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Çalışmalarla ilgili bilgi alan Akdeniz, incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, “Kayabaşı Mahallemizdeki Dayısulu mevkisinin içinden geçen yol, geçmiş yıllardan bu yana bir sorun haline gelmişti. Vatandaşlarımız bu konuda şikayetçiydiler. Yaşadıkları sorunu Altınordu Belediye Başkanımız Sayın Ulaş Tepe’ye aktardılar. Başkanımızın talimatıyla ekiplerimiz, mahalle sakinlerimizin hayalini kurduğu yolda çalışma başlattı. Bugün başlayan çalışmalarımızı 24 saat dolmadan tamamlayarak, yolumuzu yaya ve araç trafiğine açarak halkımızın hizmetine sunduk” dedi.,

Alternatif yol olacak

Yol çalışmasından vatandaşların da memnun olduğunu ifade eden Hüseyin Akdeniz, “Bu yol alternatif bir yol niteliği de taşıyor. Bölgedeki diğer mahallelerimizde Kayabaşı Mahallesi’nin içerisinden geçen yolda herhangi olumsuz bir durum olması halinde bu yol alternatif olarak kullanılabilecek. Yıllardan beri 60-70 yıllık problemi Altınordu Belediye Başkanımız Sayın Ulaş Tepe’nin talimatlarıyla ortadan kaldırdık. Biz vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak her türlü çalışmanın içerisinde olacağız. Önce biz değil, vatandaşlarımız diyerek çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ben yolun kısa sürede yapılmasında emeği geçen belediye personellerimize teşekkür ediyorum. Yeni güzergâhın da ilimize, şehrimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Mahalle muhtarından teşekkür

Kayabaşı Mahallesi Muhtarı Ercan Çavaş, 60 yıldır yolun faaliyete alınmasının hayalini kurduklarını söyleyerek, “Burası yıllardır hayalini kurduğumuz bir yoldu. 60 yıldır bu yolun açılmasını istiyorduk. Ancak bu talebimize cevap alamıyorduk. Yaşadığımız bu sorunu Altınordu Belediye Başkanımız Sayın Ulaş Tepe’ye aktardık. Başkanımız yolun açılması ve sorunu ortadan kaldırmak için gerekli olan çalışmayı başlattırdı. Başkanımızın bu desteği bize güç ve cesaret verdi. Bu yolu hep birlikte açtık. Kendisine mahallemiz adına teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımıza da hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Hem zamandan hem de yakıttan tasarruf

Doğduğundan itibaren mahallede yaşadığını belirten 70 yaşındaki Kenan Aydemir ise, “60 yıldır bu yolun açılmasını bekliyoruz. Bu yol atıldı. İnsanlar, araçlar gidip gelemiyordu. Mahalle sakinlerimiz mevcut yolu kullanarak Kayabaşı Mahallesi’nin yoluna iniyordu. Şimdi bizim için bu yolun yapılması daha iyi olacak. İnsanlarımız bu yolu kullanarak kestirmeden anayola bağlanacak. Yürüyerek veya araçlarıyla yolu kullanan vatandaşlarımız zamandan, araçlar da yakıttan tasarruf etmiş olacak. Yapandan ve yaptırandan Allah razı olsun” ifadelerinde bulundu

Editör: Soner Özdemir