2023 yılında rüya gibi bir sezon geçiren Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, Santarelli'nin göreve gelmesiyle birlikte şampiyonlukları arka arkaya almıştı. 2023 Milletler Ligi ve ardından Avrupa Şampiyonası'nı kazanan Filenin Sultanları, Olimpiyat Elemeleri'nde Japonya'da üçüncü maçında Peru'yu 3-1 yendi ve üçte üç yaptı.

Santarelli: ''Arjantin Karşısında Daha da İyi Bir Oyun Sergileyeceğimizi Umuyorum''

A Milli Kadın Voleybol Takımı başantrenörü Daniele Santarelli, galibiyetin ardından TVF’nin resmi internet sitesine yaptığı açıklamada: “Bugün çok iyi bir maç oynadığımızı söyleyemem. İlk setin ardından oyuncularımda bir rahatlama oldu. İkinci sette çok fazla hata yaptık. Savunmada oldukça kötüydük ve ikinci seti kaybettik. İkinci setin ardından oyuncularımla konuştum, neler olduğunu sordum. Bu tarz maçları oynamak da motivasyon olmak da çok kolay değil. Belki de zihin olarak bu maça hazır değildik. Üçüncü seti normal bir şekilde oynayıp kazandık. Böyle kötü oynadığınız zorlu maçları bile kazanmak önemlidir ama bazı şeyleri değiştirmemiz gerekecek. Çünkü olimpiyat elemelerini kazanmak istiyorsanız hak etmemiz gerekiyor. Yarın oynayacağımız Arjantin karşısında daha da iyi bir oyun sergileyeceğimizi umuyorum.” dedi.

voleybol-4

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı, Japonya'da şu ana kadar oynadığı maçlarda Porto Riko, Bulgaristan ve son olarak Peru'yu yenmeyi başardı.

SAMET KARADAĞ