Kenan Işık'ın sağlık durumuyla ilgili son gelişmeler merak konusu oldu! Ünlü sanatçı Kenan Işık öldü mü, yaşıyor mu? Detaylar için haberimizi takip edin..

Kenan Işık Kimdir

Kenan Işık, tam adıyla Yusuf Kenan Işık, 1 Ekim 1947 tarihinde Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde doğdu.

Ortaokul yıllarında okul tiyatrosunda oyunculuk yapmaya başlayan Işık, Ankara'ya lise eğitimi almak için geldiğinde Meydan Sahnesi'ne katıldı. Lise mezuniyetinin ardından Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nde öğrenim görmeye başladı. Üniversite yıllarında bile tiyatroya olan ilgisini sürdürdü ve 1972 yılında Devlet Tiyatrosu sanatçısı olarak kariyerine adım attı.

Kenan Işık, tiyatro oyunculuğunun yanı sıra şehir tiyatrolarında genel sanat yönetmenliği ve senaristlik gibi görevlerde de bulundu. Aynı zamanda çeşitli televizyon dizilerinde de önemli roller üstlendi.

Sanat kariyerinin yanı sıra Kenan Işık, bir dönem gazetecilik de yaptı ve sırasıyla Resmî Gazete (1973-1995), Yeni Yüzyıl (1995-1998), tekrar Resmî Gazete (1998-2000), Yeni Binyıl (2000) ve Akşam (2000-2002) gazetelerinde çalıştı.

Ayrıca 2005 yılında Star Haber'i sunarak televizyonculuk alanında da deneyim kazandı.

Kenan Işık'ın kariyerinde özel bir yer tutan iş, Kim Milyoner Olmak İster adlı yarışma programıdır. Bu program, farklı isimler altında yayınlanmış olsa da içeriği her zaman aynı kalmış ve Kenan Işık'ın sunumuyla büyük bir popülarite kazanmıştır.

Ne yazık ki, 21 Mart 2014 tarihinde Kenan Işık, bilinci kapalı bir şekilde hastaneye kaldırıldı. Uzun bir ameliyatın ardından hayati tehlikesi olduğu açıklandı. Spordan sonra saunaya girdikten sonra fenalaşması ve düşmesi sonucu beyin kanaması geçirdi ve hemen ameliyata alındı. O tarihten itibaren komada olan sanatçının tedavisi evinde devam etmektedir.

Kenan Işık Öldü Mü? Yaşıyor Mu?

Kenan Işık, 21 Mart 2014 tarihinde gittiği spor salonunda fenalaşarak dengesini kaybetmiş ve kafasını yere çarpmıştı. Bilinci kapalı hâlde hastaneye kaldırılan ve beyin kanaması geçiren Işık, hemen ameliyata alınmıştı. Ameliyatın 4 saat sürdüğü ve sanatçının hayati tehlikesi bulunduğu belirtildi.

Işık, ameliyattan sonra komaya girmişti ve tedavisine evde devam ediliyor. Son olarak 2023 yılında eşi Beril Işık, sanatçının sağlık durumunun "değişiklik yok" şeklinde olduğunu açıklamıştı.

Bu nedenle, Kenan Işık şu anda hayattadır ancak komadadır.

Kenan Işık Son Durumu Nedir

Ozan Zeybek, Kenan Işık'ın sağlık durumu hakkında olumlu bir açıklama yaptı. Zeybek, sanatçının bilincinin kapalı olmasına rağmen iyi bir durumda olduğunu belirtti. "Kenan Işık'ı bildiğiniz gibi" ifadesini kullanan Zeybek, her gün tıraş olunduğunu ve besin takviyeleri alındığını dile getirdi.

Editör: Deniz İnal