Kerem Alışık öldü mü yaşıyor mu? Detayları okuyacağınız haberimizde..

Kerem Alışık Kimdir

İstanbul'da doğan Kerem Alışık, ünlü sanatçı Çolpan İlhan ve Sadri Alışık'ın oğlu, Attila İlhan'ın yeğeni olarak dünyaya geldi. Küçük yaşlardan itibaren sanatla iç içe olan Kerem, kendisini üç farklı konservatuvardan mezun biri olarak tanımladı. Oyunculuk ve kişiliğiyle geniş bir hayran kitlesi edinen Kerem, yaşam felsefesini "her yorulmak bir çalışmak, her çalışmak bir yaşamak" olarak belirtti. Spor ve sanatı hayatının vazgeçilmezleri olarak gören Kerem, profesyonel olarak futbol oynamış ve milli sporculuk geçmişi bulunmaktadır.

İlkokul yıllarında yatılı okuduğu dönemde annesine duyduğu özlemle başlayan şiir tutkusunu, şiir kitapları ve albümleriyle devam ettirdi. Şiirin yaşanmadan yazılamayacağını ve kalpten geldiğini belirten Kerem, hala şiir yazmaya devam etmektedir.

Babasının vefatının ardından yapımcı Ünal Küpeli'nin teklifiyle "Fırtınalar" dizisiyle oyunculuk kariyerine adım atan Kerem, bir yıl sonra Tiyatro Kedi'de "Fehim Paşa Konağı" adlı oyunla tiyatro sahnesine giriş yaptı. Çolpan İlhan ile birlikte, babasının adını yaşatmak amacıyla "Sadri Alışık Tiyatrosu"nu kurdu. Bu tiyatroda her ikisi de birçok oyunun yapımcılığını üstlenirken, aynı zamanda birçok oyunda da rol aldılar. Annenin vefatının ardından tiyatronun adını "Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu" olarak değiştiren Kerem, sanatseverlerle 27 yıldır buluşmaktadır. Her yıl repertuarlarına birçok yetişkin, alternatif ve çocuk oyunu ekleyen Kerem Alışık, tiyatroda oyunculuk yanında yönetmenlik ve supervizörlük görevlerini de üstlenmektedir.

Çolpan İlhan ile birlikte 2005 yılında "Sadri Alışık Kültür Merkezi"ni kuran Kerem, genç ve yetenekli oyuncuları kültüre ve sanata kazandırmayı amaçlayan bir akademi ve tam burslu konservatuvar olarak eğitimler vermektedir. Ayrıca, annesi adına açtığı Çolpan İlhan Sahnesi'nde alternatif tiyatroya ve tiyatro yapmak isteyen gençlere maddi ve manevi destek sağlamakta ve yeni olanaklar yaratmaktadır.

Kerem Alışık, annesi Çolpan İlhan ile birlikte Türkiye'de sadece sinema ve tiyatro oyuncularını ödüllendiren "Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Oyuncu Ödülleri"ni başlatmış ve 25 yıldır oyuncuları teşvik etmeye devam etmektedir. Oyunculuk kariyerine 1996 yılında adım atan Kerem Alışık, birçok sinema filmi, dizi ve tiyatro oyununda rol almıştır. Son olarak, "Bir Zamanlar Çukurova" dizisi ve "Esaretin Bedeli" tiyatro oyununda yer almıştır. Halen Sadri Alışık Kültür Merkezi'nde Genel Sanat Yönetmenliği görevini sürdürmekte ve genç yeteneklere deneyimlerini aktarmaktadır. Sinema, televizyon ve tiyatro alanında birçok ödül kazanan Kerem Alışık, başarısını sevmeye, bilmeye, çalışmaya ve cesaret etmeye borçlu olduğunu belirtmektedir.

Kerem Alışık Sağlık Durumu Nasıl

Kerem Alışık'ın sağlık durumuyla alakalı olumsuz bir durum bulunmamaktadır.