KESK Ordu Şubesi üyeleri, İsrail’in Filistin’e uyguladığı zulme tepki gösterdi.

Ordu Altınordu Ceren Özdemir Meydanı’nda KESK Ordu Şubesi üyeleri tarafından düzenlenen basın açıklamasında Filistin’e destek açıklaması yapıldı.

Ordu KESK Dönem Sözcüsü Nursen Kaymaz tarafından burada yapılan açıklamada, “Sivil ve silahsız insanlara yönelik olarak yapılan son saldırıların, Uluslararası Adalet Divanı tarafından alınmış olan İsrail’in bölgedeki operasyonları durdurması yönündeki karardan hemen sonra gerçekleşmiş olması manidardır. İsrail açıkça dünyaya meydan okumakta, insanlık değerlerini ayaklar altına alarak katliamlara devam edeceğini ilan etmektedir. İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ne 7 Ekim 2023'ten bu yana düzenlediği saldırılarda çok büyük çoğunluğu çocuk ve kadınlardan oluşan 36 bini aşkın sivil hayatını kaybetmiş, 82 bine yakın insan yaralanmıştır.  Yapılan saldırılar insani değerlerden yoksunluğu ve bir barbarlığı temsil etmektedir. Açıktır ki, İsrail savaş ve insanlık suçu işlemektedir.” Dedi.

Somut adımlar atılmalı

Filistin halkı dünyadan ve Türkiye’den hamaset ve timsah gözyaşları değil, çözüm için acil somut adımlar atılmasını beklemektedir diyen Kaymaz, “Bunun için; Filistin halkına yönelik abluka derhal kaldırılmalıdır. İsrail işgal ettiği topraklardan geri çekilmelidir. Filistinlilerin haklarını tanımayan hiçbir ‘çözüm’ kabul edilmemelidir. KESK olarak; Filistin halkı ve emekçileriyle dayanışma içinde olmaya, savaşa karşı barışı savunmaya, bunun için mücadeleyi ve dayanışmayı yükseltmeye devam edeceğiz.” Haber merkezi

Editör: Soner Özdemir