Avrupa'nın ve Türkiye'nin tamamı deniz üzerine kurulan tek havalimanı olma özelliği taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı'ndan gelecek ay itibariyle Kıbrıs seferlerinin başlayacağı belirtildi. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu-Giresun Havalimanı'ndan Kıbrıs'a, haftanın üç günü gerçekleştirilecek karşılıklı direk uçuşların 3 Ağustos'ta başlayacağını bildirdi. Daha önce İstanbul, Ankara ve İzmir'e karşılıklı seferler düzenlendiğini hatırlatan Yılmaz, Antalya seferlerinin 11 Temmuz'da başladığını, Kıbrıs seferinin ise 3 Ağustos'ta gerçekleştirileceğini ifade etti. Antalya seferlerinin başlamasının ardından sefer düzenlenen il sayısının 4'e çıktığını kaydeden Yılmaz, Antalya kalkış saatinin 07:30, Ordu-Giresun kalkış saatinin ise 9.30 olduğunu, Anadolu Jet tarafından düzenlenecek seferlerin ise pazartesi, perşembe ve cumartesi günleri yapılacağını bilgisini verdi.

 

3 Ağustos'ta başlıyor

 

Ordu-Giresun Havalimanı'ndan Pegasus'la, Kıbrıs'a direk uçuş seferlerinin de 3 Ağustos'ta başlayacağının kaydeden Yılmaz, şöyle devam etti: "Haftanın, çarşamba, cuma ve pazar günleri Ordu-Giresun Havalimanı'ndan Kıbrıs ile karşılıklı uçuş seferleri gerçekleştirilecek. Uçuş saatleri ise Kıbrıs-Ordu Giresun kalkış saati 10:40, Ordu-Giresun Kıbrıs kalkış ise 12:45 olarak belirlendi. Cuma ve pazar günleri ise Ordu-Giresun kalkış 10:05, Kıbrıs kalkış saati ise 12:05 olarak ayarlandı."

 

19 Temmuz'da geliyorlar

 

Yılmaz, 19 Temmuz'da, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'dan kalkan ilk Arap turist uçağının Ordu-Giresun Havalimanı'na ineceğini de belirterek, şunları kaydetti: "Ordu-Giresun Havalimanı açıldığı günden bu yana Ordu büyük bir ivme yakaladı. 19 Temmuz'da, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'dan kalkan ilk Arap turist uçağı Ordu Giresun Havalimanı'na inecek. Bakanlar Kurulu Kararı'yla Ordu-Giresun Havalimanı hudut kapısı olması da tescillendi. Artık, uluslararası uçuşlar için de bir engel kalmadı. Riyad'dan gelen turist uçağı, hac kafilesi dışında, Ordu-Giresun Havalimanı'na yurtdışından gelen ilk yolcu uçağı olacak." Ordu Yorum