Toplantıya Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı M. Hilmi Güler, Ordu Vali yardımcısı Ayhan Durmuş, Altınordu Kaymakamı Erkan Karahan, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Adil Levent Karlıbel, Ordu Ticaret Borsası Başkanı Ziver Karaman, Meclis Başkanı Necat Avcı, FLY Kıbrıs Yöneticileri Rauf Denktaş, Nusret Polat, Mehmet Yücel, Emre Ilıkkanlı, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri, seyahat acenteleri, turizm sektörü temsilcileri ve Ordu TSO üyeleri katıldı.

Ordu ve Kıbrıs’ın güzelliklerini buluşturacağız…

Toplantıda konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı M. Hilmi Güler ;             “Kıbrıs ayrı bir güzel, Ordu, Karadeniz ayrı bir güzel, bizler bu güzellikleri buluşturacağız. Bu aynı zamanda kardeşliğimizi daha da bir pekiştirecek yavru vatan, ana vatanı birbirine bağlayacak. Bizim Doğu Karadeniz, Doğu Akdeniz aynı zamanda mavi vatan olarak da kabul edilen bir alan. İşin stratejik boyutu var, dostluk boyutu var, diplomasi boyutu var, ticaret boyutu var ve aynı zamanda turizm boyutu da var. İşin stratejik boyutu var, dostluk boyutu var, diplomasi boyutu var, ticaret boyutu var ve aynı zamanda turizm boyutu da var.” diye konuştu.

“Ticaret ve Sanayi Odası Sizlerin Şemsiyesi”

Yapılacak olan Kıbrıs-Ordu seferlerinin bölgenin turizm açısından canlanmasına aracı olacağını ifade eden Ordu TSO Başkanı Adil Levent Karlıbel ise; “Ordu’nun hep Kıbrıs ile bir bağı olsun istiyorduk özellikle turizmci arkadaşlarımız bunu çok sık dile getiriyorlardı. Turizmci arkadaşlarımızın çalışmaları ile ilişkileri ile bugün bizim için aslında bir dönüm noktası oluyor. İlk defa bildiğimiz markaların dışında yeni bir marka artık buraya uçuşlar düzenleyecek. FLY Kıbrıs üzerine düşeni yaptı, şimdi sıra bizde. Bizim üzerimize çok şey düşüyor. Artık Ordu olarak tüm uçuşlarımızı ve Akdeniz tatillerimizi Kıbrıs üstünde değerlendirmeye çalışmalıyız. Onlar da aynı şekilde bize gelsin isteriz. Firma gezilerinde yine Kıbrıs’ı tercih edebiliriz o zaman uçaklar dolu uçacaklardır.” Dedi.

Karadeniz’in Bodrum’u olmak istiyoruz…

Başkan Karlıbel, “ Havacılık çok zor ve pahalı bir iş dolayısıyla yaz dönemlerini geçirmek mümkün ama kış dönemlerinde mutlaka desteklenmek zorunda. İki tane gelişmek isteyen lokasyon. Biz burada gelişmek istiyoruz. Karadeniz’in Bodrum’u olmak istiyoruz. Siz orada dünyanın tatil merkezi olmak istiyorsunuz. Aslında hedeflerimiz aynı birlikte uzun bir yola çıkalım ve başarılı olalım. Sosyal medya da ve tüm maillerinizde bunu kullanırsanız hem Ordu’nun tanıtımına faydanız olacak hem de bu şirketin tanıtımına faydası olacak. Bundan sonra işimiz biraz daha zor aslında bu işbirliğini büyüterek yaşatmak zorundayız.” ifadelerine yer verdi.

Kıbrıs’tan Ordu’ya turist getireceğiz…

Gerçekleşen Lansmanda konuşan FLY Kıbrıs Yöneticisi Rauf Denktaş ise açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile tabii ki yavru vatan ile anavatanı bağlarını güçlendirecek yeni bir oluşum içerisindeyiz aslında biz Fly Kıbrıs Hava Yolları olarak. Bu bağlamda güzel Ordu’muzun güzel insanlarıyla tanıştık. Çok sıcak bir karşılama bizleri karşıladı. Onlara da buradan teşekkür ederim. Hem ülkemizden buraya turist getirerek Ordu’muzun güzelliklerini, kültürünü hem de buradan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne insanlarımızı yurttaşlarımızı taşıyarak, Kıbrıs'ın kültürünü, kültür birleşmesini kavuşmasını sağlamak için bir operasyon gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Fly Kıbrıs hakkında bilgilendirmede bulunan Fly Kıbrıs Yöneticisi Nusret Polat ise teknik konularda açıklama yaptı. Polat, “Kısmet olursa 14 Haziran itibariyle şu an ilk planda 29 Kasım’a kadar her Çarşamba ve Cumartesi günleri karşılıklı olarak Ercan-Ordu seferlerini satışa açtık.” Diye konuştu.