Ordu'da birçok sporcu yetiştiren, Uluslararası ve yerel turnuvalarda madalya kazandıran Kick Boks Ordu İl Temsilcisi ve Kick Boks Antrenörü Savaş Özcan'a ilginç bir görevlendirme geldi. Uzun yıllardır Ordu'da Kick Boks Ordu İl Temsilcisi ve Kick Boks Antrenörü Savaş Özcan, bu görevden alındı. Savaş Özcan, Ordu Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Dairesi Başkanlığı'ndan, Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Ünye İtfaiyesi Grup Amirliğine görevlendirme alınca antrenmanlar da durdu.

Haziran ayında düzenlenen Balkan Şampiyonası'nda madalya alarak Ordu'ya gelen Yaşar Efe Akçay'ın da antrenörü olan Kick Boks Ordu İl Temsilcisi ve Kick Boks Antrenörü Savaş Özcan yaptığı açıklamada ''Kıymetli velilerimiz, değerli sporcularımız; bu zaman kadar yapmış olduğumuz Kick Boks antrenmanlarımız çalışmakta olduğum Ordu Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Dairesi Başkanlığı'ndan, Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Ünye İtfaiyesi Grup Amirliğine görevlendirildiğimden dolayı antrenmanlarımız durdurulmuştur.'' dedi.

Savaş Özcan'ın yeni görevlendirmesine sporcular ve velilerin yoğun tepki gösterdiği öğrenilirken yakın zamanda sporcuların toplu şekilde bir protesto yapabileceği öğrenildi.

Editör: Samet Karadağ