Kırıkkaleli Vatandaş Gazeteci Yılmaz Özdil Hakkında Savcılığa Suç Duyurusunda Bulundu

20 Mayıs 2014 Salı 14:17
Bu haber 77842 kez okundu

Kırıkkale’de Yusuf Şener isimli bir vatandaş, gazeteci Yılmaz Özdil’in bir televizyon programında Soma faciasında ölen vatandaşlar için kullandığı "O işçiler için bu kaza normaldir hatta müstahaktır, Türkiye layığını buldu" sözleri...

Kırıkkaleli Vatandaş Gazeteci Yılmaz Özdil Hakkında Savcılığa Suç Duyurusunda Bulundu

Kırıkkale’de Yusuf Şener isimli bir vatandaş, gazeteci Yılmaz Özdil’in bir televizyon programında Soma faciasında ölen vatandaşlar için kullandığı "O işçiler için bu kaza normaldir hatta müstahaktır, Türkiye layığını buldu" sözleri üzerine Şehit madencilere hakaret gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.
Kırıkkale’nin Delice İlçesine bağlı Baraklı köyünde yaşayan 68 yaşındaki emekli vatandaş Yusuf Şener, gazeteci Yılmaz Özdil’in bir televizyon programında Soma faciasında ölen vatandaşlar için kullandığı "O işçiler için bu kaza normaldir hatta müstahaktır, Türkiye layığını buldu" sözleri üzerine Kırıkkale Cumhuriyet Baş Savcılığına giderek Şehit madencilere hakaret gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Gazetecilere açıklamada bulunan Şener, televizyon programında Özdil’in tutumu karşısında dayanamayarak ağladığını belirterek şöyle konuştu; “Sürekli televizyonlardaki açık oturumları haberleri takip ediyorum. İnançlı bir insan olarak gazeteci Yılmaz Özdil’i bu tutumundan dolayı kınadım, kınıyorum da. Bende vatandaş olarak cumhuriyet başsavcılığına dava açtım, şikayette bulundum. Ben bir vatandaş olarak tepkimi bu şekilde gösteriyorum. Oradaki hayatını kaybeden tüm işçiler bizim nazarımızda şehittir. Bu tutumu bir basın mensubuna yakıştıramadım. Müslüman’ım diyen bir insana bunu yakıştıramadım. Diyeceklerim bu kadar” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x