Ordu Büyükşehir Belediyesi ve iştirak şirketler tarafından Altınordu ilçe merkezi inşaat alanına çevrilirken, şehirde hareket etmeye yer kalmadı.

Ordu Eski Otogar alanı, 19 Eylül Stadyumu, Kapalı çarşı, park melet projesi 2. Etap bölgesi ve eski çevik kuvvet binası alanında inşaat çalışması kaplumbağa hızıyla sürerken seçime sayılı günler kala ilçe merkezinde sağlam bölge kalmadı.

Ordu Eski Otogar alanı beklemede

Yeni mahallede bulunan eski otogar yıkılırken henüz bir çalışma başlatılmadı. Otogar bölgesine Ordu Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan ORKENT tarafından üç ayrı blok yapılacak. Biri kültür merkezi ikisi ise alt katları dükkan olacak şekilde inşa edilecek ve evler satışa çıkartılacak.

obb inşaat  1 (otogar)

19 Eylül Stadyumunda zeminde çalışma sürüyor

Ordu 19 Eylül stadyumu ise millet bahçesi projesi kapsamında yıkılırken çalışmalar geçtiğimiz aylarda başlamıştı. İnşaatın zemin katında çalışmalar sürüyor.

obb inşaat 2 (stad)

Park melet projesinin temeli atıldı

Yine iştirak şirket ORKENT tarafından yapılacak proje ile yapı yapılacak olan park melet projesi temelinde çalışmalar sürüyor. Burada da otopark ile yeşil alanın yanı sıra site inşa edilerek satılacak. Bu bölgede inşaat çalışmaları sürüyor.

obb inşaat 3 (park melet)

Eski çevik kuvvet binası yıkıldı ama

Geçen ay Saray mahallesinde eski valilik binası yanında bulunan Çevik Kuvvet binası yıkılırken, yeşil alan yapılacağı açıklanan arsada henüz bir çalışma başlatılmadı.

ÇEVİK

Kapalı çarşı da çalışma var gibi

Yine 2023 yılının son ayında yıkım çalışması tamamlanan Yeni Çarşı da (kapalı çarşı) çalışma başlatılırken kısa süre sonra durduruldu. Arsa şuan çevrilerek bekletiliyor. Bilindiği gibi bu bölgeye millet düzü projesi yapılacak.

Ordu’nun Altınordu ilçesinde hemen hemen her noktada inşaat çalışmaları sürerken bu bölgelerde ulaşımda aksamalar ve görüntü kirliliği sürüyor. Soner ÖZDEMİR

KAPALI ÇARŞI

Editör: Soner Özdemir