Geçen sezon Ordu 1.Amatör Lig'de Play-Off oynayan ve Kotyora Futbol Kulübü'nü penaltılarda geçerek bir sonraki turda Kabadüz Belediyespor karşısında elenen Korgan Belediyespor yeni sezonda da Play-Off için sezon başlangıcı yaparken beklenmedik puan kayıpları yaşamıştı. Bu sezon bir türlü istediği sonuçları alamayan Mesudiyespor ise alt sıralardan kurtulma mücadelesi verirken iki takım arasındaki müsabaka nefesleri kesti ve bu süreçte kazanan Korgan Belediyespor oldu.

arcan-korgan

Korgan İlçe Sahası'nda oynanan maçta Korgan'daki soğuk havadan dolayı zaman zaman sahada futbol oynama noktasında zor anlar yaşanırken, mücadelenin tek golünü ise Korgan Belediyesor attı. Korgan Belediyespor, attığı tek gollü üç puan aldı ve kalan haftalar öncesinde önemli bir galibiyet aldı. Konuk ekip Mesudiyespor ise puansız bir şekilde evine döndü.

Kritik maçta rakibi karşısında galibiyet alan Korgan Belediyespor puanını 12 yaptı ve rakibinin kendisini yakalamasına izin vermedi. Mesudiyespor ise ligde 6 puanla sonuncu sırada kaldı.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ