Ordu'da KoşuyORDU koşu grubu olarak kurulan ve kısa sürede Türkiye genelinde birçok koşu organizasyonuna katılan KoşuyORDU koşu grubu Giresun'da katılacağı Giresun Yarı Maratonu için gün sayıyor. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nda Samsun'da özel bir organizasyona katıldı ve Samsun da düzenlenen yarışmaya sekiz koşucu ile katılan ve kürsü sevinci yaşayan KoşuyORDU,  26 Mayıs'ta koşulacak 7. RunKerasus Giresun Yarı Maratonu'na hazırlanıyor.

Whatsapp Image 2024 05 23 At 7.32.36 Pm (1)

Hazırlık sürecinde Ordu Altınordu Sahil'de ilk kez düzenlenen Shakeout Run'da bir araya gelen KoşuYORDU, Tayfun Gürsoy parkından başlayarak rıhtıma kadar renkli görüntülerle koşu düzenledi. Shakeout Run öncesinde ise Koşu Kaptanı Tan Aşkan, yaptığı özel açıklamada ''KoşuyORDU yaklaşık bir yıldan beri Türkiye'de 14-15 yarışa katılmıştır. Bu yarışlarımız yol ve trail şeklinde olmuştur. Bugünkü etkinliğimiz belki de Türkiye'de ilk defa yapılacak, Shakeout Run diye bilinen ve daha çok yurt dışında düzenlenen. Bir koşu grubu başka bir ilde koşuya katıldığı zaman Shakeout Run koşusu yapıyor. Bu koşunun amacı şu. KoşuyORDU koşu grubu Giresun'da yaklaşık 60 sporcuyla katılacak ve bunu ilimizde duyurmak için biz burada böyle bir etkinlik yaptık.'' dedi.

Whatsapp Image 2024 05 23 At 10.13.11 Pm

Atletizm pistleri olmadan düzel bir büyüme gerçekleştirdiklerini ve KoşuyORDU olarak yaklaşık iki ay sonra atletizm pistine kavuşacaklarını söyleyen Tan Aşkan ''Geçen hafta Samsun 19 Mayıs yarı maratonundaydık. Orada sekiz tane sporcu ile üç tane kürsü elde ettik. 26 Mayıs Pazar günü Giresun Yarı Maratonu'nda koşacağız. Kürsü sayımızı daha yüksek seviyede tutmayı öngörüyoruz. İlimizi her şeyden önce başka şehirlerde temsil ediyoruz. Güzel büyüdük, güzel geliştik. Atletizm pisti olmamasına rağmen güzel bir büyüme gerçekleştirdik. Yaklaşık iki ay sonra atletizm pistine kavuşacağız. İlgililerden destek bekliyoruz. İlimizi temsil etme adına bizim de önümüzü açarlarsa seviniriz.'' ifadelerini kullandı.

Editör: Samet Karadağ