Ordu Futbolu'nda yeni dönemlerde kurulan takımlardan birisi olan ve yakaladığı hava ile son sezonlarda başarılı sonuçlar alarak Play-Off oynama başarısı gösteren Kotyora Futbol Kulübü, unutmak isteyeceği bir sezonu geride bıraktı. Sezonun başından sonuna Play-Off kovalayan ve özellikle ikinci yarının ilk haftalarında üst üste mağlubiyet alarak Play-Off hedefinde yara alan Kotyora Futbol Kulübü, ligi beşinci sırada bitirdi ve sezonu kapattı.

kotyora-futbol-kulübü-1

Ligin son haftasında Ordu Gücü Futbol Kulübü karşısında hükmen galip gelmesine rağmen Fatsa Yaşamspor'un galibiyeti sonrasında matematiksel olarak Play-Off şansı biten Kotyora Futbol Kulübü, C Grubu'nun Galataspor, Eskipazarspor, Ulubey Belediyespor ve Fatsa Yaşamspor'un arkasından beşinci sırada bitirdi. Ordu 1.Amatör Lig'de birçok takım ise sezonu lig maçları ile kapatan Kotyora Futbol Kulübü'nün futbolcularına transfer teklifleri yapmaya başladı.

Kotyora-Futbol-Kulübü-3


2017-2018 sezonunda Ordu 2.Amatör Lig'den terfi eden Kotyora Futbol Kulübü, 2018-2019 sezonunda ise kulüp tarihinde ilk kez mücadele ettiği Ordu 1.Amatör Lig'de son haftalarda aldığı sonuçlarla ligde kalmayı garantilemişti. 2019-2020 sezonunda ligde normal sezonu ikinci bitiren Kotyora Futbol Kulübü, iki sezondur Play-Off oynuyordu.

Editör: Samet Karadağ