2023-2024 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig'de C Grubu'nda yer alan ve Play-Off mücadelesi içerisinde yer almasına rağmen sezonun ikinci yarısına yaptığı kötü başlangıçla ligde beşinci sıraya gerileyen Kotyora Futbol Kulübü, 14.haftada Rüsumat4 Gençlik ve Spor'u 4-1 yenerek ikinci yarıdaki ilk galibiyetini almıştı. Kotyora Futbol Kulübü'nde Rüsumat4 Gençlik ve Spor karşısında ise 23 yaşındaki Batuhan Özata, takımın formasını ilk kez giyme heyecanı yaşadı.

11 Ocak'ta Lisansı Çıktı 14 Ocak'ta Sahaya Çıktı

11 Ocak'ta transfer işlemleri tamamlanan ve Kotyora Futbol Kulübü ile lisansı çıkan Batuhan Özata, dört gün sonra ise ligde Rüsumat4 Gençlik ve Spor karşısında şans buldu. 1999 doğumlu orta saha oyuncusu Batuhan Özata, sezonun ilk yarısında Ordu Gücü Futbol Kulübü formasıyla rakip olduğu Kotyora Futbol Kulübü formasını ilk kez Rüsumat4 Gençlik ve Spor maçına giydi ve siftah yaptı.

Futbola Beta Dershaneleri Umutspor'da başladıktan sonra Ordu Gücü Futbol Kulübü, Doğaspor ve Saraycık Belediyespor formaları giyen Batuhan Özata, geçen sezonun devre arasında yeniden Ordu Gücü Futbol Kulübü'ne transfer olmuştu. Özata, sezonun ikinci yarısında ise Kotyora Futbol Kulübü'nün başarısı için ter dökecek.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ