Kumru - Proje kapsamında Kumru ilçesinde 123 binada dış cephe yenileme çalışması gerçekleştirecek olan Ordu Büyükşehir Belediyesi Proje ve İnşaat Dairesi Başkanlığı ekipleri, 60 binada çalışmalar sona erdi.

Daha öncesinde Altınordu, Ulubey ilçeleri ardından Perşembe, Kumru ve Gürgentepe ilçelerinde cephe giydirme çalışmaları yaparak ilçelerin silüetini değiştiren Büyükşehir Belediyesi, 3 ilçedeki çalışmaların da sonuna geldi.

Kumru Cephe 1Gürgentepe'de sona gelindi

Perşembe’de tamamlanan, Gürgentepe ilçesinde kısa sürede tamamlanacak olan çalışmalarla ilçeler estetik bir görünüm kazandı. Ekipler Kumru ilçesinde de çalışmaların yarısını tamamlayarak ilçe merkezine sağlıklı bir görünüm kazandırdı.

Çalışmalar kapsamında pencere denizlik, harpuşta ve balkon korkuluklarının tamirini gerçekleştiren ekipler, ticari alanlarda mevcut kepenklerin onarımını yaparak yeni tabela ve tenteler yerleştiriyor.  Yağmur iniş boruları ve oluklar yenilenirken antenler merkezi sistemde toplanarak estetik bir görünüm elde ediliyor.  Son olarak mantolama çalışması yapılan binalar belirlenen renklere boyanıyor.

Editör: Atakan Öztürk