Ordu Amatörü'nün mihenk taşlarından bir tanesi olan ve zaman zaman Bölgesel Amatör Lige yükselme konusunda hedef koyarak hedefe ilerleyen Kumruspor, geçen sezon da Ordu 1.Amatör Lig'de final oynamıştı. Kumruspor'da geçtiğimiz sezon hem grup hem de play-off maçlarında takım özellikle iç saha avantajını iyi kullanırken sezonu ise Yeni Ordu Stadyumu'nda oynadığı Galataspor maçıyla bitirmişti. Galataspor'a karşı daha efektif bir oyun oynayan ancak kaybeden Kumruspor'da gözler yeni sezona çevrildi.

Kumruspor'da birkaç yıldır ciddi harcamalar yapan takım şampiyonluğa ulaşamazken özellikle 2022-2023 sezonunda kurduğu maliyetli kadro sonrasında Play-Off ilk maçında elenmesi sonrasında hayal kırıklığı yaşamıştı. Geçen sezon göreve daha mütevazı bir kadro kuran Kumruspor'da başkan İbrahim Hacı Yalçuva'nın ise yeni sezonda olup olmayacağı henüz öğrenilmedi. Kumruspor'da Başkan İbrahim Hacı Yalçuva'nın mental açıdan yorulduğunu etrafındakilere deklare ettiği öğrenildi.

Geçen sezon özellikle Orduspor maçlarında yaşananlar hem Orduspor hem Kumruspor hem de Ordu Futbol camiasını derinden yıpratmıştı. Kumruspor cephesi ise Galataspor maçından sonra ise karşılaşmanın tarafsız sahada oynanmamasından dolayı Ordu'da adaletli bir tercih yapılmadığı konusunda hem fikir olmuştu.

Editör: Samet Karadağ