Geçtiğimiz sezon Ordu 1.Amatör Lig'de en çok para harcayan üç kulüpten birisi olan ancak grup etabını geçtikten sonra Play-Off Çeyrek Final maçında Eskipazarspor'a elenen Kumruspor, yeni sezonda yaptığı değişim sonrasında gözünü şampiyonluğa dikmişti. Geçen sezon hedeflediği şampiyonluğa bu sezon ulaşmak isteyen Kumruspor'da, Orduspor ile oynanacak olan rövanş mücadelesi öncesinde ise yapılan açıklamada maddi yardım talebinde bulunuldu.

Ordu'yu yeni sezonda Bölgesel Amatör Lig'de temsil etmek isteyen takımlardan birisi olan ve bu hedef doğrultusunda önce Orduspor ardından final maçını kazanmaya ihtiyacı olan Kumruspor'da yapılan açıklamada ''Kumrusporumuza gönül veren, çok kıymetli Kumrulu hemşehrilerimiz, Bilindiği üzere Kumrusporumuz ilçemizi başarıyla temsil etmektedir. Bu başarıyı hepimiz büyük bir coşku ve heyecanla yaşıyoruz. Ancak başarılarımızı sürdürmek ve hedeflerimize ulaşabilmek için, Kumrumuza gönül vermiş kıymetli hemşehrilerimizin ve büyüklerimizin maddi desteklerine ihtiyacımız var. Yönetimimiz iddialı, teknik heyetimiz iddialı, futbolcularımız heyecanlı. Hedefimiz Bölgesel Amatör Lig.'' ifadeleri yer aldı.

Ordu 1.Amatör Lig Yarı Final ilk maçında Karşıyaka Spor Tesisleri'nde Orduspor ile 0-0 berabere kalan Kumruspor, rövanş maçını 21 Nisan Pazar günü saat 14:00'de Kumru İlçe Sahası'nda oynayacak.