Milli Takımlar Sorumlusu görevine gelen Hamit Altıntop’un ilk icraatlarından birisi olan teknik direktör konusunda tartışmalar son buldu. Türkiye A Milli Takımı 20 maç boyunca yöneten Stefan Kuntz ile Ermenistan beraberliği ve hazırlık maçında Japonya mağlubiyeti sonrasında yollar ayrılırken, Kuntz açıklamalarda bulundu.

Stefan Kuntz ''Türk Taraftarlara Teşekkür Ediyorum''

Futbolculuk döneminde Türkiye’de Beşiktaş’da forma giyen Stefan Kuntz, Türkiye’nin Almanya’daki 2024 Futbol Şampiyonası’na katılma ihtimalinin yüksek olduğunu söylerken: "Şu anda D Grubu'nda lider Hırvatistan'la beraber 10 puanla ikinci sıradayız ve bu nedenle Almanya'daki 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'na katılma şansımız yüksek. Teknik ekibimle birlikte çıktığım 20 karşılaşmada 12 kez kazandık, 3 beraberlik elde ettik ve 5 maç kaybettik. İki yıl boyunca çalıştığım tüm oyuncularıma, teknik ekibime ve Türk taraftarlara teşekkür ediyorum. Türk Milli Takımı'na ve özellikle Türk halkına Almanya'da yapılacak Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde başarılar diliyorum." ifadelerini kullandı.

Kuntz ismail


Stefan Kuntz, Türkiye A Milli Takımı’ndaki en büyük hayalini söylerken "En büyük hayallerimden biri, Almanya'nın ev sahibi olduğu Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Türk Milli Takımı'nın teknik direktörü olarak yer almaktı. Ne yazık ki bu artık gerçekleşmemiş bir hayal olarak kaldı. Salih Özcan ve Ferdi Kadıoğlu'nu milli takıma kazandırdığımız için çok mutluyum. Hedeflerimden biri genç futbolcuları keşfetmek ve desteklemekti." dedi.

SAMET KARADAĞ