Kulüp tarihinde ilk kez mücadele ettiği Axa Sigorta Efeler Ligi'nde kümede kalma mücadelesi veren ve haftalardır son iki sıranın üst basamağında yer alan Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor, hafta içinde kupa maçında Fenerbahçe Parolapara karşısında kaybederek Çeyrek Final'de elenmişti. İstanbul'da oynanan kupa maçının ardından Ordu'ya gelen Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespır, lig maçı hazırlıklarını tamamladı. Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor'un bu haftaki konuğu ise lider Halkbank olacak.

Akkuş Belediyespor-10

Ligde ikinci yarıdaki tüm maçlarını Ünye İlçe Kapalı Spor Salonu'nda oynayan ve taraftarlara keyifli maçlar izleyen Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor, lider Halkbank karşısında galibiyet arayacak. Geçen sezon Ziraat Bankart karşısında finalde kaybederek şampiyonluğu kaybeden Halkbank, Ordu'ya lider geliyor. İki takım arasındaki kritik mücadele öncesinde Halkbank ligde oynadığı 19 maçın tamamını kazanırken Ordu'ya 20.galibiyet için geliyor. Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor bu sezon ise 19 maçta sadece 5 galibiyet aldı.

Taraftar Akkuş

Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor ile Halkbank arasındaki mücadele 17 Şubat Cumartesi günü saat 15:00'de Ünye İlçe Kapalı Spor Salonu'nda oynanacak.

Editör: Samet Karadağ