TFF 3.Lig'de mücadele eden Orduspor 1967 A.Ş.'de bu hafta Yeni Ordu Stadyumu'nda oynanan maçta tribündeki taraftarlar rakip takım Muş 1984 Muşspor'a yoğun tepki gösterdi. Sezonun ilk yarısında Muş'ta oynanan maçta özellikle maç içi ve sonunda yaşanan olaylardan dolayı Orduspor 1967 A.Ş. tribünlerinden belli bir kesim maç öncesinde bir araya gelmişti. Muş 1984 Muşspor ile oynanan ilk maçta yaşananlardan dolayı yoğun tepki göstermek için bir araya gelen taraftarların tepkileri zaman zaman olayların yaşanma ihtimalini tetiklerken bu süreçte taraftarların odak noktası ise karşılaşmanın hakeminin performansı olunca olay yaşanmadı.

Kürşat Duymuş-1

Muş 1984 Muşspor'da Futbol Şube Sorumlusu olan Orduspor'un eski futbolcusu Kürşat Duymuş'un maç öncesinde Orduspor'un eski golcüsü Ahmet Kuru ile paylaştığı fotoğrafa da Muş'ta oynanan maçta yaşanan olaylarla ilgili yorumlar yazılırken, maçın ardından ise Orduspor'un eski kaptanı Kürşat Duymuş açıklama yaptı. Yıllar sonra Ordu'ya gelen Kürşat Duymuş ''Orduspor 1967 A.Ş. ile Muş 1984 Muşspor maçında her ne kadar birileri yangına körükle gitse de aklı selim insanların araya girmesiyle kayda değer olaylar olmamıştır. Spor dostluk ve kardeşliktir. Kendini bilmez insanların yaptığı cahillikler güzel şehirlerimizi birbirine düşüremez.'' dedi.

1-1 biten maçın ardından açıklamalar yapan ve Ordu'daki misafirperverliğe teşekkür eden Kürşat Duymuş ''Özellikle Ordu'daki dostlarımıza misafirperverlikleri için teşekkür ederiz. Muş 1984 Muşspor ailesi olarak düşman değil dost kazanmaktan yanayız.'' açıklamasını yaptı.