Ordu’da Kurumlararası Futbol Halı Saha Turnuvası sona erdi. 112 Acil Sağlık Merkezi ile Altınordu Belediyesi arasında oynanan maçta 112 Acil Sağlık Merkezi 3-0 kazanırken bu süreçte dostluk rüzgarları esti. Çekişmeli final maçı öncesinde Spor52com ve Ordu Yorum Gazetesi’nden Samet Karadağ’ın maç önü röportajında 112 Acil Sağlık Merkezi’nden Uğur Kartal ile Altınordu Belediyesi’nden Güven Biber birlikte kamera karşısına geçti.

112 Acil Sağlık Merkezi’nden Uğur Kartal yaptığı açıklamada ‘’Yıllardır kurumlararası futbol turnuvasında oynamaktayım. Eskiye baktığımız zaman çok güzel turnuva geçmekte. Kurumların kaynaşması, arkadaşlığımızın, dostluğumuzun pekişmesi adına çok güzel bir turnuva oldu. Bu turnuvayı düzenleyen Hakemler Derneği’ne teşekkür ediyorum. Buna vesile oldukları için hakemlere, kurum müdürlerimize ve takım çıkartan kurumlara teşekkür ediyorum. Güzel bir turnuva, dostluk ve arkadaşlık çerçevesinde güzel geçti. ‘’ dedi. Finali kazanan Uğur Kartal’ın ekibi için Kartal maçın önünde ‘’Geçen sene bizi yendiler ama bu sefer işi bitirmek için elimizden geleni yapacağız.’’ dedi.

Ordu 1.Amatör Lig’de Galataspor forması ile şampiyon olan Güven Biber ise yaptığı açıklamada ‘’Bu sene amatör camiada şampiyonlukla biten bir sezon geçirdim. Şimdi Kurumlararası Turnuvası’ndayız, bir final kaybedip bir kez şampiyon olmuştuk. Uğur abimin dediği gibi güzel bir turnuva oluyor ve bütün kurumlar açısından da önemli. Artık birbirimize aşınayız ki zaten tanıyoruz. Sonuç ne olursa olsun dostluk kazanacak. Turnuvayı düzenleyenlere emeği geçenlere de teşekkür ediyorum. Bizim için spor oluyor. Diğer kurumda çalışan arkadaşlarımız aktif futbol oynamıyor ama spor ve tanışma, kaynaşma anlamında güzel bir organizasyon.’’ Dedi. Biber kariyeri ile ilgili olarak ise ‘’Kendime ne kadar bakarsam oraya kadar oynayacağım. İyi olduğum müddetçe oynamayı düşünüyorum’’ ifadelerini kullandı.

Kaliteli ayakların olduğu iki takım arasındaki maç öncesinde dostluk rüzgarları eserken takımlar seramoniye geçtiğimiz haftalarda hayatını kaybeden Altınordu Belediyesi Şehircilik Müdürlüğü personeli Can Altay pankartı ile çıktı.

Editör: Samet Karadağ