2023-2024 sezonuna Axa Sigorta Efeler Ligi'nde mücadele eden ve ilk kez yer aldığı ligde küme düşmek istemeyen Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor, sezonun kritik maçında Bursa Büyükşehir Belediyespor ile karşı karşıya geldi. Matematik hesaplarına başlayan ve Play-Off için maçlarını kazanmak isteyen Bursa Büyükşehir Belediyespor'u Ordu'da konuk eden Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor rakibi karşısında maçtan kopmadı ve mücadeleyi ti-break setiyle kazandı.

Taraftar Akkuş

Konuk ekip Bursa Büyükşehir Belediyespor karşılaşmanın ilk setini 27-25 kazanan taraf olurken Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor ise rakibine hemen karşılık vererek önce 25-23 ardından ise 26-24 kazanarak setlerde 2-1 öne geçti. Maçta dördüncü sette rakibine direnç gösteremeyen Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor bu seti 25-18 kaybetti ve bu maçta daha önce birçok Akkuş maçında olduğu gibi ti-break'e gitti. Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor bu seti 15-10  kazanarak maçı 3-2 kazanan taraf oldu.

Akkuş Belediyespor-10

Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor bu sezon oynadığı maçlarda galibiyet sayısını 6 yaptı ve maçtan sonra büyük bir sevinç yaşadı. Konuk ekip Bursa Büyükşehir Belediyespor ise Play-Off yolunda yara aldı.

Editör: Samet Karadağ