Ordu'da voleybol denildiğinde akla gelen ilk takımlardan olan Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor, bu sezon ilk kez mücadele ettiği Axa Sigorta Efeler Ligi'de kalmayı başardı. Sezon başında Spor Salonu krizi yaşayan ve Türkiye Voleybol Federasyonu'nun onayı ile birlikte sezonun ilk yarısındaki tüm maçlarını deplasmanda oynayan Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor, bu maçlarda sadece 2 galibiyet almıştı. Sezonun ilk yarısında 13 maçta parkeye çıkan Ordu ekibi bu maçlarda sadece 2 galibiyet alırken, ikinci yarı öncesinde küme düşecek aday takımlar arasına adını yazdırmıştı.

Kuşgoz İzmir Vinc Akkuş Beledıyespor

Akkuş İlçe Kapalı Spor Salonu tadilatının bitmemesinden dolayı sezonun ikinci yarısı öncesinde yine Spor Salonu konusunda ufak çaplı bir krizi yaşayan Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor, maçlarının tamamını Ünye İlçe Kapalı Spor Salonu'nda oynama kararı almıştı. Ünye İlçe Kapalı Spor Salonu'nda 13 maça çıkan Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor bu maçlarda 7 galibiyet alırken ligdeki galibiyet sayısını 9'a çıkararak ligde kalmayı başarmıştı. Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor'un özellikle Bigadiç Belediyespor, Galatasaray HDI Sigorta ve Fenerbahçe Parolapara maçları kapalı gişe oynanmış ve takım bu maçları kazanmıştı.

Akkuş-16

Kulüp tarihinde ilk kez mücadele ettiği Axa Sigorta Efeler Ligi'nde maçlarını Ünye İlçe Kapalı Spor Salonu'nda oynayan ve Akkuş'taki voleybolseverlerden uzak kalan Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor, yeni sezonda ise maçlarını Akkuş'ta oynayacak.

Editör: Samet Karadağ