2023-2024 sezonunda kulüp tarihinde ilk kez AXA Sigorta Efeler Ligi'nde yer alan ve sezonu galibiyetle açan Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor için daha sonra işler yolunda gitmemişti. Akkuş Kapalı Spor Salonu'nun tadilatta olmasından dolayı bu süreçte sezonun ilk yarısındaki tüm maçlarını deplasmanda oynayan Ordu temsilcisi, Akkuş İlçesi'nde oynaması beklenen ikinci yarı öncesinde Spor Salonu'nun yetişmemesinden dolayı Ordu'nun Ünye İlçesi'nde oynama kararı aldı.

Alınan kötü sonuçlardan dolayı sezon başında göreve getirilen başantrenör Hakan Özkan ile yollarını ayıran ve ilk yarının son maçı öncesinde Aykut Lale ile anlaşmaya varan Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor bu süreçte ligin ilk yarısının son maçında kaybetmişti. Bu sezon ligde 13 maçta sadece 2 galibiyet alabilen Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor, 14 takımlı ligde 12.sırada sezonun ilk yarısını tamamladı.

Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor sezonun ikinci yarısının ilk maçında 6 Ocak Pazar günü Ünye'de Bigadiç Belediyespor ile karşı karşıya gelecek.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ