2023-2024 sezonunda Axa Sigorta Efeler Ligi'nde sezonun ilk yarısındaki tüm maçlarını deplasmanda oynayan ve bu süreçte aldığı mağlubiyetlerle ligden düşme tehlikesini yakından hisseden Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor, sezonun ikinci yarısında ise tüm maçlarını Ordu'da oynamıştı. Ordu'da Galatasaray HDI Sigorta ve Fenerbahçe Parolapara gibi takımları yenmeyi başaran ve kritik galibiyetlerle birlikte ligde kalma konusunda ligin bitimine haftalar kala derin bir nefes alan Ordu temsilcisi sezonu tamamlıyor. 

Sezonun ilk yarısında başantrenör Aykut Lale'nin de ilk maçı olan karşılaşmada Develi Belediyespor karşısında iki kere öne geçen Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor, kritik müsabakayı 3-2 kaybetmişti. Aynı zamanda Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor'un eski takımı olan Develi Belediyespor'u Ordu'da konuk edecek olan Ordu ekibi, bu maçı kazanmak istiyor. Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor, ligde son galibiyetini iki hafta önce Fenerbahçe Parolapara karşısında almıştı.


Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor ile Develi Belediyespor arasındaki karşılaşma 23 Mart Cumartesi günü saat 14:00'te Ünye İlçe Kapalı Spor Salonu'nda oynanacak.

Editör: Samet Karadağ