2023-2024 sezonunda Axa Sigorta Efeler Ligi'nde mücadele eden ve uzun süre ligde kalma mücadelesi vererek son maçlar öncesinde matematiksel olarak ligde kalmayı garantileyen Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor, kalan maçlarını rahat bir şekilde oynuyordu. Son olarak Fenerbahçe Parolapara'yı yenen ve bu galibiyetin ardından maçlarından mağlubiyet alan Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor, ligin son hafta maçında Develi Belediyespor ile karşılşaştı.

Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor ilk setini 25-19 ikinci setini ise 25-20 kazandığı müsabakada setlerde 2-0 öne geçerken, konuk ekip Develi Belediyespor 18-25 kazandığı üçüncü set sonrasında durumu 2-1 yaptı. Rakibinin dönüşüne izin vermeyen Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor ise maçın dördüncü setini 25-18 kazanarak parkeden 3-1 galip ayrıldı. 

Kulüp tarihinde ilk kez Axa Sigorta Efeler Ligi'nde mücadele eden Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor ligi 27 puanla 11.sırada bitirken, sezonun ilk yarısında kaybettiği Develi Belediyespor'u Ordu'da yenerek lige galibiyetle nokta koydu.

Editör: Samet Karadağ