2023-2024 sezonunda Axa Sigorta Efeler Ligi’nde mücadele eden Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor, tarihinde ilk kez Fenerbahçe Parolapara’yı Ordu’da konuk etti. Ordu Ünye’de oynanan maç dolu tribünler önünde oynanırken, taraftarlar her sette maça dahil olarak seyir zevkini üst düzeye taşıdı. Bu sezon bir mağlubiyet alan ve Ordu’da favori olan Fenerbahçe Parolapara, şok bir mağlubiyet aldı.

Ordu Ünye Kapalı Spor Salonu’nda oynanan maçta ilk sette Fenerbahçe Parolapara karşısında oldukça direnç gösteren ve dört farkla da öne geçen Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor 25-23 kaybetti. İkinci sette güçlü rakibi karşısında 25-20 kazanarak setlerde durumu 1-1’e getirdi. Fenerbahçe Parolapara 25-22 kazandığı üçüncü sette yeniden öne geçerken Ordu ekibi dördüncü seti 25-22 yenerek durumu ikinci kez eşitledi.

Karşılaşmanın ti-break setinde yaptığı hatalarla rakibine birçok sayı veren Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor, buna rağmen rakibini 15-12 yenerek setlerde durumu 3-2 yaptı ve tarihi bir galibiyet aldı.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ