Kulüp tarihinde ilk kez mücadele ettiği Axa Sigorta Efeler Ligi'nde Akkuş İlçesi'ndeki spor salonunun bu lige uygun olmamasından dolayı maçlarını Ünye'de oynayan ve sezonun ikinci yarısında adeta Ünye'ye voleybolu sevdiren Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor, Ordulu voleybolseverlere unutulmaz maçlar yaşatıyor. Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor, Galatasaray HDI Sigorta ve Fenerbahçe Parolapara gibi takımları mağlup ederken bu hafta ise Türşad ile karşı karşıya geldi.

Kuşgoz İzmir Vinc Akkuş Beledıyespor

Ünye İlçe Kapalı Spor Salonu'nda oynanan mücadelenin ilk setini Bitlis ekibi Türşad 25-22 yenerken, ikinci set seyir zevki üst düzeye çıkarak yine Türşad'ın 26-24 üstünlüğü ile sona erdi. Maça tutunmak isteyen ve mücadelenin üçüncü setini 25-23 alan Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor, dördüncü sette ise istediği dönüşü yapamayınca 25-21 kaybettiği set sonrasında maçı 3-1 kaybetti.

Kuşgöz İzmir Vinç Akkuş Belediyespor aldığı mağlubiyet ile birlikte ligde 8 galibiyet ile 25 puanda kalırken, bu sezon iki maçta da Ordu ekibini yenen Türşad ise 7 galibiyet ile 25 puana çıktı.

Editör: Samet Karadağ