Türk İş İnsanı Leon Bubi Rubinstein kimdir? Filiz Akın'ın eski eşi Leon Bubi Rubinstein nereli ne iş yapıyor? İşte merak edilen soruların detaylarını sizler için derledik.

Leon Bubi Rubinstein kimdir?

Leon Bubi Rubinstein, Türk sinemasının ve Yeşilçam'ın sarışın güzeli olarak tanınan Filiz Akın'ın eski eşi olarak bilinir. 1 Ocak 1938 tarihinde İstanbul'da doğmuştur. Aslen Ermeni kökenlidir. 1970'li yıllarda Türkiye ve dünya çapında saygın iş adamları listesinde yer alan önemli bir kişiliktir. Rubinstein ve Filiz Akın, bir dönem evli kalmış, ancak daha sonra boşanmışlardır.

Filiz Akın'ın eski eşi Leon Bubi Rubinstein nereli, ne iş yapıyor?

Leon Bubi Rubinstein İstanbul doğumlu olup ermeni asıllıdır. Leon Bubi Rubinstein, iş dünyasında adını duyurmuş başarılı bir iş insanı ve yatırımcıdır. Kariyerine genç yaşlarda adım atan Rubinstein, uzun ve etkileyici bir iş hayatına sahiptir. Özellikle finans sektöründe yıllarını vermiş olan Rubinstein, birçok şirketin büyümesine ve ilerlemesine önemli katkılarda bulunmuştur.

Leon Bubi Rubinstein, kariyeri boyunca çok çeşitli sektörlerde etkinlik gösteren ve başarılı işler gerçekleştiren bir isimdir. Finans, teknoloji, gayrimenkul gibi farklı alanlarda yer alan şirketlere yatırım yapmış ve yönetim pozisyonlarında görev almıştır. Bu çeşitlilik, geniş bir iş ağı oluşturmasını sağlamış ve farklı sektörlerdeki başarılarına damgasını vurmuştur.

Leon Bubi Rubinstein Hayatı

Leon Bubi Rubinstein, hem Türk hem de Ermeni kökenli bir iş insanıdır. 1 Ocak 1938 tarihinde İstanbul'da, zanaatkar bir ailenin çocuğu olarak doğmuştur. Rubinstein ailesi, İstanbul'da sanatkar işçilikleri ve dünya takı mimarisinin öncülerinden olmuştur. Eğitim hayatına İstanbul'da başlayan Leon Bubi Rubinstein, üniversite eğitimini Fransa'nın Paris şehrinde tamamlamıştır. Aile geleneğini devralarak kendi işletmelerini yüksek seviyelere taşıyan Rubinstein, Yeşilçam Sineması'nın ünlü aktristi Filiz Akın ile yapımcı Türker İnanoğlu'nun boşanmasının ardından 1975 yılında tanışmıştır.

Bilindiği üzere Filiz Akın, ilk evliliğini Türker İnanoğlu ile yapmış ve 20 Ağustos 1965 tarihinde bir oğlu dünyaya getirmiştir. Bu oğul, günümüzde "Arka Sokaklar" dizisinde rol alan İlker İnanoğlu'dur. Türker İnanoğlu'nun Gülşen Bubikoğlu ile ilişkisinin başlaması üzerine Filiz Akın ve Türker İnanoğlu'nun evliliği sona ermiştir. Filiz Akın, oğlu İlker İnanoğlu 17 yaşına girdiğinde Türker İnanoğlu'ndan boşanmıştır. 1982 yılında Filiz Akın, Ermeni kökenli iş insanı Leon Bubi Rubinstein ile evlenmiş, bu evlilik sonucunda Türkiye'yi terk edip uzun bir süre Paris, Fransa'da yaşamıştır. Leon Bubi Rubinstein ile olan evliliği 11 yıl sürmüş, ancak 1993 yılında çift anlaşmalı olarak ayrılmış ve boşanmıştır.

Filiz Akın, üçüncü evliliğini ise Mit Müsteşarı Sönmez Köksal ile yapmıştır. Bu evliliği günümüzde de devam etmektedir. Leon Bubi Rubinstein ile olan evliliğinden çocukları olmamıştır.

Robot Sophia kimdir? Robot Sophia ne zaman ve hangi ülkede yapıldı? Robot Sophia kimdir? Robot Sophia ne zaman ve hangi ülkede yapıldı?