Levent Ülgen Öldü mü? 2024 Levent Ülgen şimdi ne yapıyor? Detayları okuyacağınız haberimizde..

Levent Ülgen Kimdir

Ömer Levent Ülgen, tam adıyla Levent Ülgen, 8 Ağustos 1962 tarihinde Cihanbeyli, Konya'da dünyaya geldi.

Eğitim hayatına Ankara İnönü Lisesi'nde başlayan Ülgen, ardından ODTÜ Fizik Bölümü'nden mezun oldu. Sanat tutkusuyla Ankara Halk Tiyatrosu'nda görev aldı ve sonrasında Ankara Sanat Tiyatrosu'na katıldı. Bu süreçte çeşitli oyunlarda sahne alarak, Hacettepe Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nde eğitim alma şansını elde etti ve başarıyla tamamladı.

Tiyatro kariyerine Atçalı Kel Mehmet oyununda figüran olarak başlayan Ülgen, hem çocuklar hem de yetişkinler için sahnelenen birçok oyunun farklı rollerinde yer aldı. Mezuniyetinin ardından Devlet Tiyatroları bünyesinde oyuncu ve yönetmen olarak görev yaptı, aynı zamanda yüksek lisansını tamamladı.

2002 yılında yayınlanmaya başlayan "En Son Babalar Duyar" adlı televizyon dizisinde canlandırdığı "üçkir" karakteriyle geniş kitleler tarafından tanındı. Özellikle "Hallederiz" repliğiyle akıllarda kalan Ülgen, bu dönemde "Hallederiz Kadir" olarak bilinmeye başlandı.

Ayrıca, TRT'de yayınlanan "Bir Kelime Bir İşlem" programını başarıyla sunmaktadır. Sanatın yanı sıra sivil toplum kuruluşlarında aktif bir rol üstlenen Levent Ülgen, Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nin geleneksel Nazım Günleri'nde Yılmaz Onay tarafından sahnelenen okuma tiyatrosu oyunlarında 2007 yılından bu yana gönüllü olarak yer almaktadır.

Levent Ülgen Şimdi Ne İş Yapıyor

Levent Ülgen, halen oyunculuk yapmaktadır. En son 2023 yılında Show TV'de yayınlanan "Baba" dizisinde rol almıştır. 2024 yılında ise Kıvanç Tatlıtuğ ve Serenay Sarıkaya'nın başrollerinde yer alacağı "Aile" dizisinde "İbrahim Soykan" karakterini canlandıracaktır.

Tiyatroya da devam eden Ülgen, 2023-2024 sezonunda İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda "Kral Lear" oyununda rol almaktadır.

Ayrıca Levent Ülgen, sivil toplum kuruluşlarında da aktif rol almaktadır.

Editör: Deniz İnal