Merkezi sınav, 1 milyon 38 bin 192 öğrencinin başvuru yaptığı bir sürecin sonucunda gerçekleştirilecek. Sınav, 973 yurt içi sınav merkezinde 3 bin 891 okulda 62 bin 663 salonda, yurt dışında ise 11 sınav merkezinde 11 okulda 35 salonda yapılacak.

Özel durumları nedeniyle sınava evde veya hastanede girecek olan 187 öğrenci için de gerekli düzenlemeler yapıldı. Görme engelli 82 ve az gören 292 öğrenci için ise özel tedbirler alındı.

AÇIK ÖĞRETİM SINAVSınavda içerik, süreler ve soruların dağılımında değişiklik olmayacak ve geçen yıl yaşanan depremler nedeniyle sadece birinci dönem konularından soru sorulmasının ardından, bu yıl 8. sınıf sınav tarihine göre işlenen tüm konular sınav kapsamında olacak.

LGS ne zaman açıklanacak?

Öğrencilerin sınava girişte yanlarında bulundurmaları gereken belgeler ve dikkat etmeleri gereken hususlar da önceden duyuruldu. Sınav sonuçları, 28 Haziran'da açıklanacak ve bu sonuçlar doğrultusunda liselere yerleştirme süreci başlatılacak.

LGS yaklaşırken sınav kaygısıyla nasıl başa çıkılır? Psikolog Esra Karaca’dan kritik uyarılar geldi! LGS yaklaşırken sınav kaygısıyla nasıl başa çıkılır? Psikolog Esra Karaca’dan kritik uyarılar geldi!

Kaynak: AA