Ordu 1.Amatör Lig'de Play-Off şampiyonu olan Galataspor'da bu sezon atılan 85 golün 18'ine imza atan Cahit Can Şen, takımın en golcü ismi olarak dikkat çekerken amatör ligde de gol konusunda zirvede yer aldı. Cahit Can Şen, kariyerinde o dönemki adı olan Altınordu Belediyespor'da yaşadığı ilk şampiyonluk sevincinin ardından 2022-2023 sezonunda Perşembespor'da şampiyon olmuştu. Golcü kanat oyuncularından bir tanesi olarak son yıllarda attığı gollerle dikkat çeken Cahit Can Şen, geride kalan sezonda ise Galataspor'u şampiyonluğa taşıdı. Galataspor, bu sezon ligi 85 golle tamamlarken bu gollerin 43'ünü Cahit Can Şen (18), Umut Göç (14) ve Doğukan Demir (12) üçlüsü kaydetti.

Cahitcan

Cahit Can Şen, Spor52com ve Ordu Yorum Gazetesi'nden Samet Karadağ'a özel açıklamalarda bulunurken ''Öncelikle şampiyon olduğumuz için çok mutluyum. Lige takım olarak çok iyi başladık bu performansımızı da sahaya yansıttığımızı düşünüyorum. Takımımızda çok güzel birlik beraberliğimiz vardı bu da doğal olarak oyunumuza yansıdı. Sene başında aramızda konuştuğumuzda bu takımı şampiyon yapacağımıza söz vermiştik nitekim sözümüzü de tuttuk. 2. Devre gelen transferlerden sonra daha da güçlendik oyunumuzun oturması ve yeni gelen arkadaşlarımızın oyuna adapte olmasının kısa sürmesi işimizi daha da kolaylaştırdı bunu play offta oynadığımız maçlarda aldığımız skorlarla da gösterdik. Şampiyonluk maçına gelecek olursak eğer istediğimiz bize yakışan oyunu oynayamadığımızı düşünüyorum sahadan daha farklı bir sonuçla ayrılabilirdik ama geçte olsa golü bulduk ve şampiyon olduk burada önemli olan şampiyonluktu.'' dedi.

Hem bireysel performansını değerlendiren hemde teşekkürü ihmal etmeyen Cahit Can Şen ''Kendi performansıma gelecek olursak harika bir sezon geçirdiğimi düşünüyorum bunu istatistiklere de yansıttım bir kanat oyuncusu olarak gol kralı olmak benim için ekstra sevindirici bir durumdu ben de kendi adıma en çok gol attığım sezonu geride bıraktım. Takımımızdaki uyum benim bu performansıma çok etki etti onlar da bana çok yardımcı oldu ve ayrıca onlara teşekkür ederim. Bu şampiyonlukla birlikte kariyerimde 3. kez bölgesel amatör lige yükselen takımların bir parçası oldum tabii bu sezon kendim içinde çok verimli bir sezondu bunu şampiyonlukla taçlandırdığımız için de ayrıca mutluyum. Sezon içerisinde kulüp yönetiminizden teknik direktörlerimize , takım arkadaşlarıma, kulüp çalışanlarına ve son olarak her ne kadar yaşları küçükte olsa her maç bizi desteklemeye gelen altyapı oyuncularımıza ve tüm taraftarlarımıza canı gönülden teşekkür ederim.'' ifadelerini kullandı.

Editör: Samet Karadağ