Lions ve Rotary Kulüpleri mason mu? Lions ve Rotary Kulübü kime hizmet ediyor? Detayları okuyacağınız haberimizde..

Lions ve Rotary Kulüpleri Mason Mu

Lions ve Rotary kulüpleri Mason locaları değildir, ancak bazı benzerlikler vardır. Üçü de hizmet odaklı kuruluşlardır ve üyelerinden yüksek ahlaki standartlar beklerler. Lions ve Rotary kulüpleri, işadamları ve toplum liderleri için ağ kurma fırsatları sunar Mason locaları ise daha gizlidir ve üyelik hakkında bilgi genellikle kamuoyuna açık değildir.

Mason localarıyla olan bir diğer iddia edilen bağlantı ise kurucu üyelerin bazılarıdır. Rotary'nin kurucularından biri olan Paul Harris, bir Mason locasına mensuptu. Ancak bu, Rotary'nin kendisi Mason localarıyla bağlantılı olduğu anlamına gelmez.

Lions ve Rotary kulüpleri, toplumu iyileştirmeye çalışan hayırsever kuruluşlardır. Mason locaları ise daha gizli bir geleneğe sahiptir ve üyelik hakkında bilgi genellikle kamuoyuna açık değildir. Her üç grup da ahlak ve hizmet vurgusu yapar, ancak Mason locaları uygulamaları ve üyelikleri konusunda daha gizlidir.

Lions ve Rotary Kulübü Kime Hizmet Ediyor

Lions toplumun gelişmesinde katkıda bulunmak ve sosyal yaşama destek vermek amacını taşıyan, karşılıksız hizmet etmeyi bir yaşam ve davranış biçimi olarak benimseyen gönüllü insanların biraraya geldiği uluslararası bir hizmet kuruluşudur.