Ordu 1.Amatör Lig 11.haftasında Korgan Belediyespor'u yenen ve ligde maç fazlasıyla Play-Off potasına giren Yeşilordu Futbol Kulübü hafta sonunu maç yapmadan geçirecek ancak yeni hafta içinde Kumruspor ile erteleme maçına çıkacak. Yeşilordu Futbol Kulübü'nde Korgan Belediyespor galibiyetinin ardından açıklamalarda bulunan antrenör Hacı Ahmet Taşpınar, aynı zamanda Kumruspor ile oynanacak olan maçın öneminden de bahsetti.

yeşilordu-futbol-kulübü-1

Korgan Belediyespor karşısında maçın bitimine üç dakika kala gol yiyerek akabinde iki gol atıp kazanmalarının kolay bir iş olmadığının altını çizen Hacı Ahmet Taşpınar: ''Futbolda oyuncu odaklı gerçek temelli akıcı oyunu geliştirmek için yönetim, teknik ekibim ve oyuncularımızla sezon başından itibaren çok iyi çalışıyoruz. Ligin ikinci devresinin ilk maçına herhangi bir kazana mahal vermeden Korgan Belediyespor maçına çok iyi hazırlandık ve çok iyi oyun, çok iyi bir skorla sonuca gitmenin gururunu yaşadık. 87.dakikada gol yiyip 5 dakikada 2 gol atıp kazanmak kolay iş değildi. Bunu başaran oyuncularımı kutluyorum.'' dedi.

Ertleme maçında lider Kumruspor ile karşılaşacakları maç hakkında da açıklamalarda bulunan Taşpınar: ''Futbolun dördüncü evresini yakaladık, daha önce oynayıp kazanamadığımız maçları şimdi hem iyi oynuyor hem de kazanıyoruz. Bu serimizi devam ettirmek istiyoruz. Maç maç giderek hedefe ulaşacağımıza inanıyoruz. Önümüzde erteleme maçı olan Kumruspor maçı var. Onlar da başarılı bir sezon geçiriyor ancak biz de hazırlıklarımıza başladık. İyi oyunumuzu ve sonucu burada da almak için elimizden geleni yapacağız.'' ifadelerini kullandı.

SAMET KARADAĞ
 

Editör: Samet Karadağ