Mahir Kaplan kimdir serveti ne kadar? Detayları okuyacağınız haberimizde..

Mahir Kaplan Kimdir

14 Eylül 1975 tarihinde Diyarbakır'da dünyaya gelen Mahir Kaplan, İstanbul Vefa Lisesi'nden mezun olduktan sonra 1998 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden, tezini "Tarihi Yapıların Güçlendirilmesi" üzerine yazarak başarıyla tamamladı. Evli ve 2 çocuk babası olan Kaplan, eşiyle birlikte 2007 yılında UMART mimarlığı adını taşıyan bir şirket kurdu. Kendisi, birçok tarihi eserin restorasyonunda görev alarak faaliyetlerini hem ulusal hem de uluslararası düzeyde sürdürmektedir.,

Mahir Kaplan Serveti Ne Kadar

Beşiktaş Başkan Adayı Serdal Adalı'nın yönetim kurulunda yer alacağını duyurmasıyla birlikte, Mahir Kaplan'ın mesleği ve faaliyetleri merak konusu oldu. 2007 yılında eşi Burcu Kaplan ile birlikte UMART Mimarlık şirketini kuran Kaplan, bu süreçte birçok tarihi eserin restorasyon projelerinde görev aldı.

Mahir Kaplan, inşaat sektöründe hem ulusal hem de uluslararası alanda faaliyet göstermektedir. Aynı zamanda Ege Beşiktaşlı İş İnsanları Derneği Başkanı olarak da görev yapmaktadır. Ancak, Mahir Kaplan'ın serveti hakkında net bilgiye ulaşılamamıştır, çeşitli araştırmalar yapılmış olsa da bu konuda kesin bir veriye ulaşılamamıştır.