Çamaş Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Mahmut Ayparçası, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde katıldığı bir programda CHP’nin Çamaş Belediye Başkanı adayı leyla Çıtır için ağza alınmayacak sözler söylemesi tepki çekti.

Ayparçası, 8 Mart Dünya Kadınlar gününde rakibi CHP’nin kadın adayı Leyla Çıtır için şu ifadelere yer verdi:

Süs kabağı gibi gezdi

“31 senedir kendi maaşını toplayamadı bu. Ortalıkta süs kabağı gibi gezdi durdu. Başka bir şey yok. Çok iyi bildiği bir şey var iyi dedikodu yapar. Eğer oraya da takılırsan sana da o dedikoduları canlı yayında anlatırım. Tamam.

Herkese sarılıyor inancımızda bu yok

İkinci bir mesele. Kızım az kendine gel ya. Sonuçta bu bir seçim. Ne oluyor ya önüne gelene sarılıyorsun. La bizim inancımızda var mı bu. Ahlakımızda bu var mı? Sen Çamaş’a çok kötü örnek oldun. Kendine gel az. “

Adıgüzel: “Bunun ayarını düzeltin”

Bu açıklamalara sert tepki gösteren CHP Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, MHP ve Ak Partililere seslenerek, “Kendi partisi ve AKP'li yetkililer ile vekiller bunun ayarını düzeltecek mi, yoksa o işi ben mi yapayım.” Dedi.

Adıgüzel, “Çamaş belediye başkanı ve yeniden Cumhur ittifakı adayı Mahmut Ayparçası, kadın adayımız Leyla Çıtır'a hem de Kadınlar Gününde, bir Kadın Kooperatifinde ahlaksızca hakaret ediyor.Siyasetin de bir ahlakı var, bir seviyesi var. Bunun seviyesi zaten belli de o yanında oturup sessiz kalanlara ne demeli. Kendi partisi ve AKP'li yetkililer ile vekiller bunun ayarını düzeltecek mi, yoksa o işi ben mi yapayım.”  Soner ÖZDEMİR

Adıgüzel: “İhalelerden Ceplerini Doldurdular” Adıgüzel: “İhalelerden Ceplerini Doldurdular”

Editör: Soner Özdemir