Nisan ayı içerisinde seçimlerden önce Ordu'ya seçim çalışmaları kampanya kapsamında gelen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ordu 19 Eylül Stadyumu gezerek Millet Bahçesi olma noktasında açıklamalar yapmıştı. Ordu Valisi Tuncay Sonel, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler, Altınordu İlçe Başkanı Aşkın Tören ve heyet ile birlikte 19 Eylül Stadyumu'nu gezen Bakan Özer'in bu gezisinin ardından 19 Eylül Stadyumu'nda yıkım çalışmaları başlamıştı.

Ordulu sporseverlerin ise bu sezon başında hizmete giren ve hala ismi olmayan Yeni Ordu Stadyumu'na '19 Eylül Stadyumu' ismi verilme isteği her geçen gün artarken, 19 Eylül Stadyumu'nun yıkım çalışmaları ile birlikte ise bu istek daha da yüksek sesle konuşulmaya başlandı. Milletvekili seçilen ve basınla yemek yiyen Milli Eğitim Bakanı'na ise bu soru soruldu.

Milli Eğitim Bakanı ve AK Parti Ordu Milletvekili Mahmut Özer, Yeni Ordu Stadyumu'nun ismi konusunda kendisine sorulan soruya ise cevap vermedi. İsim konusundaki tartışmaların içerisine girmek istemediğini dile getiren Mahmut Özer, Yeni Ordu Stadyumu'nun olası yeni ismi konusunda yorum yapmadı. Yeni Ordu stadyumunun içerisinde bulunan Ordu Spor Lisesi’nin adı, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in talimatlarıyla ‘Ordu Muhsin Yazıcıoğlu Spor Lisesi’ olarak değiştirilmişti