11 yıl sonra yeniden döndüğü Trendyol Süper Lig'de Hüseyin Eroğlu'dan sonra göreve gelen Markus Gisdol'un takımdaki iyi performansı devam ediyor. Mondihome Kayserispor galibiyeti ile birlikte bu sezon Yılport Samsunspor başında sahaya çıktığı 16.maçında 9.galibiyetini alan Markus Gisdol, Mondihome Kayserispor maçının ardından açıklamalarda bulundu. 19 Mayıs Stadyumu'nda oynanan kritik maçta galip gelen Yılport Samsunspor'da Gidsol, takımın performansından memnun olduğunu belirtti.

Markus Gisdol

Yılport Samsunspor'da teknik direktörü Markus Gisdol, geçen hafta Fenerbahçe'ye karşı büyük bir efor sarf ettiklerini söylerken “Almış olduğumuz sonuçtan dolayı mutluyum. Zor geçeceğini biliyordum çünkü Fenerbahçe’ye karşı çok büyük bir efor sarf ettik. Fenerbahçe gibi takımlara karşı oynadığınızda gücünüzü biraz kaybedebiliyorsunuz bir sonraki maçlar için. Bu durumu takımla konuştuk ve iyi hazırlandık. Bazı oyuncularımız sakatlıktan döndü, Bennasser ve Taylan gibi. Bennasser’i korumak için kulübe de başlattım.” dedi.

Sahada olan futbolcuların performasından mutlu olduğunu söyleyen Alman teknik direktör Markus Gisdol “Tüm oyuncularımın göstermiş olduğu performanstan ötürü mutluyum. Özellikle Kayserispor kontra atak oyunlarını çok iyi oynayan bir takım olduğu için savunmayı çok iyi yapmamız gerektiğini takımdaki arkadaşlarla konuştum ve onların kontra ataklarını kesecek şekilde önlemimizi almaya çalıştık. Defansif anlamda çok iyi işler yaptık, iyi bir oyun ortaya koyduk. Bugün 90 dakika sahada olan oyuncularım oldu ve bazı değişiklikler yaptım. Sonuç olarak galip geldik ve galibiyetten ötürü mutluyuz” ifadelerini kullandı.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ