2023-2024 sezonunda Trendyol Süper Lig'de kalma hesapları yapan ve kritik maçta Bitexen Antalyaspor'u yenerek sezonun en önemli virajını kayıpsız dönen Yılport Samsunspor'da teknik direktör Markus Gisdol önemli açıklamalarda bulundu. Yeni transferlerin takıma katkısı ve taraftarların maça etkisi hakkında konuşan Markus Gisdol, Fofana'yı neden kadroya almadığını da açıkladı.

samsunspor-13

Yılport Samsunspor teknik direktörü Markus Gisdol “Açıkçası çok zor bir rakibe karşı oynadık. Zor bir maç oldu. Antalyaspor bildiğiniz gibi çok güçlü bir rakip. Ofansif anlamda çözümler üretmekte sıkıntı yaşadık ilk yarıda. Özellikle şanslı olduğumuz bir pozisyon vardı, o da yediğimiz gol pozisyonunun ofsayt olması bizi mutlu etti. İkinci yarıda kazanmak adına soyunma odasında gerekli planlarımızı konuştuk. Aldığımız bu galibiyetten ötürü çok mutluyuz. Galibiyeti hak eden taraf bizdik. Oynamış olduğumuz son 4 maç sebebiyle Fofana’nın biraz yorgunluğu ve sakatlığı vardı. Yeni bir sakatlık değil, önceden kalma bir durum. Bundan dolayı kendisini dinlendirmek istedim. Kadroya maç öncesi almadım. Yeni transferlerimiz Muja ve Raman aramıza katıldı. Onların gelmesiyle birlikte oyuncu değişiklerinde daha fazla değiştirme opsiyonumuz çoğaldı. Bu sebepten dolayı da mutluyum ki bugün takımada çok iyi bir şekilde yardım ettiler.” dedi.

Markus Gisdol

Karadeniz ekibini çıkışa geçiren ve orta sıralara taşımaya devam eden Markus Gisdol son olarak “Son bir şey belirtmek istiyorum. O da taraftarlarımızla alakalı. Her zaman olduğu gibi bugün de inanılmazlardı. Onların takımla birlikte hareket etmelerine bugün bir kez daha şahitlik ettim ve beni inanılmaz şekilde etkiledi. Bugün 12’inci adamla birlikte oynadığımız günlerden bir tanesi oldu. Bugün de çok iyi destek verdiler. Bunun için de kendilerine teşekkür etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

Editör: Samet Karadağ