Marmara Forum, İstanbul'daki en büyük alışveriş merkezlerinden biridir ve şehrin yaşam tarzını şekillendiren önemli bir merkez olarak bilinir. Ancak, bu devasa kompleksin sahibi kimdir soruları merak ediliyor. Peki, Marmara Forum sahibi kim? Forum alışveriş merkezi kime ait? İşte detaylar...

Marmara Forum sahibi kim?

Marmara Forum'un şu an tek sahibi Multi Development Türkiye'dir. Multi Türkiye Genel Müdürü ise Ertuğrul Acar'dır.

Şirket, 2022 yılında forumun diğer yarısını da satın alarak tüm mülkiyeti eline geçirmiştir.

Multi Development Türkiye, Hollanda merkezli Multi Corporation'ın bir yan kuruluşudur ve Türkiye'de Forum İstanbul,İzmir Forum, Antalya Forum gibi birçok alışveriş merkezine yatırım yapmıştır.

Marmara Forum Hakkında

Marmara Forum, İstanbul'un kalbinde, Bakırköy'de, zengin bir marka çeşitliliği ve şehirle organik bir bütünlük içindeki mimari yapısıyla dikkat çekiyor. 135 bin metrekarelik kiralanabilir alanıyla, 300'den fazla ulusal ve uluslararası marka ile İstanbul'da alışveriş ve eğlence deneyimi sunan bir adres haline gelmiştir.

Alışveriş merkezi, Carrefoursa'nın Türkiye'deki ilk konsept hipermarketine ev sahipliği yapmakta ve Bauhaus, Decathlon, Mediamarkt, D&R, Boyner, H&M, Zara, Marks&Spencer, Teknosa, Play Bowling ve Flo gibi büyük metrekareye sahip markalarla doludur.

Marmara Forum aynı zamanda moda tutkunları için de bir cennettir; Massimo Dutti'den W Collection'a, H&M'den Mango'ya, Lacoste'tan Network'e kadar birçok ulusal ve uluslararası moda markasını bünyesinde barındırır. Ayrıca mücevher tutkunları için Atasay, Altınbaş ve Zen Pırlanta gibi seçkin markaları da içermektedir.

Eğlence ve teknolojiye ayrılan 25 bin metrekarelik bir alana sahip olan Marmara Forum, gençlerin ilgisini çekmektedir. Sinema salonları, bowling salonları ve trendleri takip eden etkinlikleriyle, ziyaretçilerine geniş bir eğlence yelpazesi sunmaktadır.

Alışveriş merkezi, 16 sinema salonuyla hizmet veren ve Türkiye'nin en fazla salona sahip sinemasına ev sahipliği yapmaktadır. Ayrıca Marmara Forum Food Court, 60 farklı markayı bünyesinde barındırarak ziyaretçilerine geniş bir yeme-içme seçeneği sunmaktadır.

Çocuklu aileler için özel olarak tasarlanmış olan çocuk sokağı, yeni oyuncak ve çocuk giyim markalarını içermektedir. Ayrıca alışveriş merkezinde oyun alanları ve bakım merkezleri de bulunmaktadır.

Forum alışveriş merkezi kime ait?

Forum alışveriş merkezi Multi Development Türkiye'ye aittir.

İşte ait olduğu liste:

MARMARA FORUM

FORUM ISTANBUL

FORUM ANKARA OUTLET

FORUM AYDIN

FORUM BORNOVA

FORUM ÇAMLİK

FORUM ERZURUM OUTLET

FORUM GAZİANTEP

FORUM KAPADOKYA

FORUM KAYSERİ

FORUM MAGNESİA

FORUM MERSİN

GORDİON ALIŞVERİŞ MERKEZİ​ ANKARA

Editör: Kerim Gültaş