Ordu Büyükşehir Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısında Yeni Ordu Stadyumu ismi konusunda kendisine gelen soruya cevap veren Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler'e sorulan soruda Güler'den geç gelen itiraf geldi. 2017 yılında ilk kazmanın vurulduğu Yeni Ordu Stadyumu'nda konusunda 2019 Türkiye yerel seçimlerinde Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra inşaat çalışmalarını her fırsatta yakından takip eden Mehmet Hilmi Güler, Yeni Ordu Stadyumu'nun yerinin yanlış olduğunu itiraz etti. 

Büyükşehir Belediyesi toplantı salonunda yapılan Ordu Büyükşehir Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısında Yeni Ordu Stadyumu konusunda itirafta bulunan Mehmet Hilmi Güler ''Stadyumun yeri uygun değil ama şu an onu tartışacak değiliz. Keşke öyle bir yere yapılmasaydı. Hatta ben oraya açılmadan önce başka bir şeye çevrilebilir mi diye projelendirmek istedim. Dünya çapındaki uzmanlarla görüştük. Artık oldu, olan birşeyi değiştiremiyorsunuz. O dönemki kişilerin aldığı bir karardı. Orayı biz alalım diye düşündük, müraacat ettik. Büyükşehir Belediyesi’ne ait değil.'' dedi. Mehmet Hilmi Güler göreve ilk geldiği 2019 yılında stadyumun inşaatı devam ederken “Stadın en son durumunu yerinde görerek eksiklerini, ihtiyaçları görelim istedik. Bu eksiklerin bir an evvel tamamlanması gerekiyor. Stadın güzel bir çimi var. Localarını inceledik. Basın kısmını gördük. Her şeyiyle iyi hazırlanmış bir proje. Eksikleri tamamlamaya çalışacağız. Ordumuz lisesi, eğitim birimleri,  antrenman sahaları ve spor salonlarıyla güzel bir stada kavuşmuş olacak. İşin takibi ve bir an evvel bitirilmesi bizim görevimiz” demişti.

Yeni Ordu Stadyumu'nun isminin 19 Eylül Stadyumu olması konusunda açıklamalarda da bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler ''Biz prosedülerde söz sahibi değiliz. Biz stadyum ismi konusunda önerileri dinleriz ama kararı Gençlik ve Spor Bakanlığı verecek. İsim konusunu konuşuruz, zamanımız var.'' açıklamasını yaptı.