Ordu Büyükşehir Belediye Spor Kulübü, Triatlon Milli Takımının gözde sporcusu Ordulu Selinay Tuğçe Kır, yılında Mersin'de düzenlenen Avrupa Triatlon Kupası yarışlarında gençler kategorisinde Avrupa Şampiyonu olurken bu sezon ise zaman zaman sakatlıklarla boğuşmuştu. Avrupa Şampiyonu triatlet Selinay Tuğçe Kır, 2024 Triatlon Türkiye Kupası'nda memleketi Ordu'da yarıştı ve 2.25.43 derecesi ile Elit Kadınlarda altın madalyayı alan isim oldu.

20 yaşındaki başarılı triatlet Selinay Tuğçe Kır, Spor52com ve Ordu Yorum Gazetesi'nde Samet Karadağ'a özel açıklamalarda bulundu. Kır: ''Benim için çok güzeldi, burası da organizasyon da çok güzel. Çok büyük bir sakatlık atlattım o yüzden belki bu yarışa girmem diye bu yıl için hedeflerimi düşüktü çünkü atlatamam diye düşünüyordum. Başarılı ve sağlıklı bir şekilde bitirdiğim için şükrediyorum. Sadece koşuda 
ayağımda bir sıkıntı oldu onun dışında inanılmaz bir adrenalin var.'' dedi.

İlk hedefinin Balıkesir'de düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası'na katılmak olduğunu söyleyen Selinay Tuğçe Kır ''Hedeflerim şöyle; önümüzde Balıkesir'da Avrupa Şampiyonası var. Ona hazırlanacağım bir hafta sonra test var orada istediğim barajı geçersem Balıkesir'de yarışmayı hedefliyorum. Bu yıl kendime bir hedef koyamadım dediğim gibi sakatlık atlattım. Beni destekleyen herkese çok teşekkür ediyorum. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Hilmi Güler'e de teşekkür ediyorum. Başta ailem olmak üzere bütün antrenörlerime çok teşekkür ediyorum'' dedi.

Editör: Samet Karadağ