Meral Akşener Meclis'te neden ağladı? Detayları okuyacağınız haberimizde..

Meral Akşener Kimdir

Meral Akşener, Türk siyasetçi ve İYİ Parti'nin kurucu lideridir. 8 Temmuz 1956 tarihinde İzmit'te doğan Akşener, Tarih Bölümü'nden mezun olmuştur. Siyasi kariyerine 1995 yılında Doğru Yol Parti'sinde başlamış, daha sonra bu partinin kapatılmasının ardından Fazilet Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi'nde (MHP) görev almıştır.

Meral Akşener, MHP'de önemli görevlerde bulunmuş ve 2015 yılında genel başkanlık için aday olmuştur. Ancak MHP'nin olağanüstü kongresinde seçimi kaybetmiştir. Daha sonra 2016 yılında MHP'den ihraç edilmiştir.

2017 yılında İYİ Parti'yi kurarak siyasette yeni bir sayfa açan Akşener, partinin genel başkanlığına seçilmiştir. 2018 Türkiye genel seçimlerinde İYİ Parti, parlamentoya girmiş ve Akşener de İstanbul milletvekili olarak seçilmiştir.

Meral Akşener, Türk siyasetinde cesur duruşu ve tartışmalı açıklamalarıyla bilinen bir siyasetçidir. Akşener, Türkiye'deki siyasi gelişmelerde etkili bir rol oynamış ve özellikle milliyetçi-sağ görüşleriyle tanınmıştır.

Meral Akşener Meclis'te Neden Ağladı

Meral Akşener, son konuşmasının kapanış bölümünde, Erzincan İliç'te meydana gelen maden kazasına vurgu yaparak dikkat çekici bir anı paylaştı. "1607’de doğmuş, 1679’da ölmüş Karacaoğlan. O gün ölümü yazmış, ölüme sebep olanlara sitem etmiş. Bugün Karacaoğlan’ı dinleteceğim size" diyen Akşener, partililere Karacaoğlan'ın "Var Git Ölüm" şiirini dinletti. Konuşma sırasında Aytekin Ataş'ın seslendirdiği "Var Git Ölüm" şarkısını açarak, duygusal bir an yaşadı ve Meclis kürsüsünde hıçkırarak ağlamaya başladı. Akşener, "Niçin hep garipler kaçamıyor? Niçin hep fakirler kaçamıyor? Niçin hep haksızlık bunlara oluyor. 1607, 1679, 2024, ant olsun, şart olsun bunları değiştireceğiz" diyerek duygusal bir çağrıda bulundu.

Editör: Deniz İnal