Ordu Büyükşehir Belediyesi Mesudiye ilçesinde yapılan hizmetlere yönelik şu bilgilere yer verdi:

“Ordu Büyükşehir Belediyesi son 4,5 yıl içerisinde Ordu’nun önemli sorunlarını çözüme kavuşturdu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ve Ordu Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü ekipleri ana arterler başta olmak üzere kırsal kesimlerde sağlıklı içme suyu ve konforlu yollar için büyük başarılara imza attı.

Geride kalan 4,5 yıl içerisinde yüz ölçümü olarak en büyük ilçelerden biri olan Mesudiye’de de önemli sorunlara neşter vuruldu.

20 bin 794 metre kanalizasyon hattı

 Zorlu arazi şartlarına rağmen çalışan ekipler, Mesudiye ilçesinde yaklaşık 55 bin 720 metre uzunluğunda içme suyu hattı çalışması yaptı. Yine 20 bin 794 metre kanalizasyon hattı çalışması da hayata geçirildi.

Vatandaşların temiz suya ulaşımını sağlamak içinde aralıksız çalışan Ordu Büyükşehir Belediyesi 4 adet içme suyu deposu, 2 adet su alma yapısı inşa etti.

Muhtemel kuraklık ve içme suyu sorununa karşı ilçenin değişik noktalarında 19 adet gölet çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi, yeni su kaynakları için 2 adet sondaj çalışması yaptı. Suya ulaşan ekipler, suyu içme suyu deposu vasıtasıyla içme suyu şebekesine aktarmaya başladı.

Mahalle yollarına asfalt

Öte yandan dağınık yerleşimin görüldüğü Mesudiye ilçesinde önemli yol çalışmalarına da imza atıldı. İlçede yapılan ulaşım yatırımları sonrası, birçok mahalle ve grup yolu asfalt ve betonla buluştu.

Bu kapsamda Mesudiye’de 4,5 yılda 125 kilometre sıcak asfalt başta olmak üzere emülsiyon (sathi asfalt) kaplama ve beton yol çalışması yapılırken 81,75 kilometre uzunluğunda yeni yol açma ve yol genişletme çalışması gerçekleştirildi.

Yine bu süre içerisinde 1.528 metre yağmursuyu hattı, 142 metre menfez, 3 bin 400 metreküp taş duvar çalışmaları tamamlanarak hizmete alındı." Haber merkezi

Mesudiye’ye öğretmenevi yapılacak Mesudiye’ye öğretmenevi yapılacak