2023-2024 sezonunda Ordu 1.Amatör Lig'de son hafta karşılaşmaları 11 Şubat Pazar günü oynanacak. Karşıyaka Tesisleri ve ilçe sahalarında oynanacak olan maçların ardından ligde grup müsabakaları sona erecek. Bu hafta sonunda oynanması beklenen Aybastıspor - Mesudiyespor mücadesini bekleyen Aybastı'daki futbolseverler ise bu mücadeleyi izleyemeyecek. Ordu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'na maç öncesinde dilekçe veren konuk ekip Mesudiyespor, maça çıkmayacak.

ordumesudiyespor

Lige Play-Off hedefi ile başlayan Aybastıspor aldığı beklenmeyen puan kayıpları sonrasında Play-Off hedefinin dışında kalmıştı. Ligin son haftası öncesinde Aybastıspor 13 maçta 16 puan alırken bu süreçte Play-Off potasının matematiksel olarak dışında kaldı. Geçen sezon ile birlikte bu sezonda da Play-Off potasının dışında kalan ve bu sezon küme düşme potasında seyir eden Mesudiyespor 14 maçta topladığı 6 puanla ligin son sırasında yer alırken bu süreçte ise ligi son sırada bitirecek.

Mesudiyespor ile Aybastıspor arasında ligin ilk yarısında oynanan maçı Aybastıspor 4-0 kazanmıştı. Oynanmayacağı açıklanan bu maç öncesinde Aybastıspor için sezon biterken, Mesudiyespor ise Play-Out oynayacak.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ