İki sezon önce Düzcespor'dan transfer edilen ve iki sezondur takımın Play-Off oynamasında büyük katkısı olan Metin Sevinç, Orduspor 1967 A.Ş. ile üçüncü sezonuna girmek istememiş ve takımdan ayrılmıştı. Orduspor 1967 A.Ş.'de gösterdiği performans ile hem 1.Lig hem de 2.Lig takımlarının dikkatini çekmesine rağmen yeni sezonda da 3.Lig ekibi Güneş Holding Çankaya Spor Kulübü'ne transfer olan Metin Sevinç, şu ana kadar bir gol atabildi.

Metin Sevinç Orduspor 1967 A.Ş. Karşısında Metin Sevinç Orduspor 1967 A.Ş. Karşısında


Orduspor 1967 A.Ş.'ye formasıyla iki sezonda 65 maça çıkan 1994 doğumlu kanat oyuncusu attığı 18 gol ve yanında yaptığı asistlerle en iyi oyunculardan birisi olmuştu. İlk sezonunda 9 gol atan 29 yaşındaki kanat oyuncusu, 10 numaralı formayı giydiği geçen sezon ise yine 9 gol atarken attığı gollerin yanına 8 asist sığdırmıştı.
 
Sezonun bitmesiyle birlikte transferin en gözde ismi haline gelen Metin Sevinç, kendisine gelen teklifleri değerlendirdikten sonra kararını TFF 3.Lig 4.Grup ekibi Güneş Holding Çankaya Futbol Kulübü’nden yana kullanmıştı. Sevinç, Başkent ekibi ile şu ana kadar sadece geçen hafta oynanan Balıkesirspor maçında gol attı.

SAMET KARADAĞ