2023-2024 sezonunda AXA Efeler Ligi’nde mücadele edecek olan Ordu ekibi Akkuş Belediyespor, dış transferde Danimarkalı başarılı oyuncu Mikkel Hoff’u kadrosuna kattı. Danimarka Milli Takım’da da forma giyen 2001 doğumlu oyuncu Türkiye’de ilk röportajını Spor52com ve Ordu Yorum Gazetesi’nde Samet Karadağ’a verdi.

Sezon öncesi tatilini sürdüren Mikkel Hoff kariyerinde ilk kez forma giyeceği Türkiye’de güzel izler bırakmak istediğini söyledi. Hoff, yakın zamanda Ordu’ya gelecek.

Samet Karadağ: Öncelikle hoşgeldin. Akkuş Belediyespor seninle ilgilendiğinde kiminle iletişime geçtin? Transfer süreci nasıl ilerledi?

Mikkel Hoff: Akkuş Belediyespor’un bana ilgilisi olduğunu öğrendiğimde ilk olarak Milli Takım antrenörüme söyledim. Daha sonra menajerim ile iletişime geçtiler ve ben oynamak istediğimi söyleyince menajerim de kulüpler arası görüşmeleri hızlıca halletti.

S.K.: Türkiye’de ilk kez oynayacaksın. Daha önce Türkiye Ligi hakkında bilgi sahibi miydin?

M.H.: Lig hakkında pek fazla bilgim yok ve aynı zamanda Danimarkalı çok oyuncu da ligde mevcut değil. Daha önce sadece birkaç maç gördüm sadece o kadar ama hem Türkiye’den Avrupa’ya hem de Avrupa’dan Türkiye’ye iyi oyuncuların transfer olduklarını biliyorum.

S.K.: Peki ilk kez geleceğin ülke ve şehir. Ordu hakkında hiç araştırma yaptın mı ?

M.H.: Evet, teklif geldiğinde hemen Ordu şehri ile ilgili görüntülere baktım. Fotoğraflar çok iyi ve çok güzel görünüyor. Denizin şehirle iç içe olmasına bayıldım ve bu benim için çok iyi olacak.

S.K.: Peki Mikkel Hoff’a göre Akkuş Belediyespor’un yeni sezonda yeni liginde hedefi ne olmalı ?

M.H.: Efeler Ligi’nin yeni takımıyız. Aslında takım olarak ilk hedefimiz güzel sürprizler yapmak olacak. Devamında da iyi sonuçlar alarak ligde sezonu iyi yerde bitirmek istiyoruz.

S.K.: Son olarak Ordu’daki voleybolseverler ve Akkuş Belediyespor taraftaları hakkında ne söylemek istersin ?

M.H.: Taraftarlarla ilgili olarak şunu söylemek istiyoruz. Türkiye’ye gelip maçlarda onlarla bir araya gelmek için sabırsızlanıyorum. İlk kez Türkiye’de oynayacağım, güzel Türkiye’de iyi bir sezon olmasını iple çekiyorum.

SAMET KARADAĞ / ÖZEL RÖPORTAJ