Aralık ayı genel değerlendirme toplantısı için Perşembe’ye giden Vargeloğlu, 19 ilçenin Millî Eğitim Müdürleriyle Zehra Şelale Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirdiği toplantıda müdürlerden eğitim öğretim çalışmaları, yapılan ve planlanan projeler ile eğitsel ve kültürel faaliyetler konusunda bilgi aldı.

Toplantıda yıl sonu ile ilgili değerlendirmelerde bulunuldu. Eğitim öğretim faaliyetlerinin geliştirilmesi adına, akademik başarıyı arttırmak amacıyla yapılacak çalışmalar değerlendirilerek Destekleme ve Yetiştirme Kursları'nın denetim ve takiplerinin düzenli olarak yapılması gerektiği belirtildi. Bakanlık tarafından uygulamaya koyulan tüm okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik "Dilimizin Zenginlikleri Projesi", "Liselerde Bilim Uygulaması Projesi", "Kök Değerler Temalı Etkinlik Kitabı", "Oku-Yorum, Yazı-Yorum Projesi", "Okulda İyilik Var" ve "Okul Ortaklığı" proje ve etkinliklerin bakanlık tarafından belirlenen takvime göre takibinin yapılması gerektiği vurgulandı. Öğrencilerin hayallerindeki mesleği yaparak yaşayarak öğrenmeleri, mesleki eğitimin yaygınlaştırılması ve tanıtımı amacıyla vali himayelerinde müdürlük koordinesinde uygulamaya koyulan Hayalimdeki Meslek Projesi ile ilgili çalışmalar değerlendirildi. 2023-2024 eğitim öğretim yılı taşımalı eğitim servisleri ile öğrencilere verilen öğle yemeklerinin kontrollerinin ve denetimlerinin yapılması gerektiği vurgulanarak eğitim yatırımlarının son durumları değerlendirildi.

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, önceden planlanarak tüm İlçe Millî Eğitim Müdürleri tarafından okunan kitap ile ilgili görüşler paylaşıldı. Toplantıda İlçe Millî Eğitim Müdürlerinin talep ve önerilerini dinleyen Vargeloğlu, Ordu'da yapılan çalışmalardan dolayı emek veren herkese teşekkür etti. Haber Merkezi

Eğitim Bir Sen Ordu Şubesine Şok Eğitim Bir Sen Ordu Şubesine Şok

Editör: Neşe Çakar Erkin